Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معضل افسردگی کودکان و تاثیر کتاب درمانی بر آن

کنگره علمی پژوهشی فقه، حقوق، روانشناسی، علوم تربیتی و رفتاری
Year: 1400
COI: LETCONF01_023
Language: PersianView: 226
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رقیه محمدی - دانشجو معلمان رشته علوم تربیتی دانشگاه پردیس فاطمه الزهرا (س) تبریز
فاطمه نادرپور - دانشجو معلمان رشته علوم تربیتی دانشگاه پردیس فاطمه الزهرا (س) تبریز
فاطمه جعفری کلیبر - دکتری زبان و ادبیات فارسی مدرس دانشگاه فرهنگیان تبریز

Abstract:

کودکان در مراحل مختلف زندگی، از ویژگیهای رشد شناختی متفاوتی برخوردارند که در رفتار آنان قابل تشخیص است. بسیاری ازصاحبنظران توجه به دوران کودکی را هموار ساختن راه برای زندگی سالم در بزرگسالی میدانند.گر مراحل رشد به خوبی طی نشود، مشکلاتی به وجود می آورد که می تواند در رفتارهای ناهنجار کودک مشاهده شود.کتاب درمانی یا داستان خوانی به صورت انفرادی، در کاهش ترس کودکان مبتلا به سرطان از محیط های درمانی تاثیر مثبتی دارد. بنابراین میتوان کاربرد آن را در محیطهای درمانی کودکان مبتلا به سرطان توصیه کرد و همینطور کتاب درماتی اثربخشی بالایی برای کودکان و نوجوانان دارد و میتواند برای رفع برخی اختلالات و مشکلات مختلف کودکان و نوجوانان استفاده شود. برخی پژوهشگران در این زمینه معتقد هستند که بین خواننده و کتاب تعامل برقرار می شود. این امر، به خصوص در فرایند بحث و گفت وگو و پرسش اهمیت می یابد. این تعامل به خواننده فرصت میدهد که به درونی سازی و برونی سازی پرداخته و به درک مناسبی در مورد متن و خود بپردازد. شناسایی داستان به عنوان ابزارتربیتی، سابقه ای طولانی دارد ولی استفاده از آن برای رفع مشکلات روانشناختی در سالهای اخیر در ایران مورد توجه قرارگرفته است.

Keywords:

ادبیات کودک و نوجوان , کودک , افسردگی , کتاب درمانی , اختلالات

Paper COI Code

This Paper COI Code is LETCONF01_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1241636/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، رقیه و نادرپور، فاطمه و جعفری کلیبر، فاطمه،1400،معضل افسردگی کودکان و تاثیر کتاب درمانی بر آن،Scientific Research Congress on jurisprudence, law, Education and Behavioral Science،Tehran،https://civilica.com/doc/1241636

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,398
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support