ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رهیافت روائی از حقیقت و نقش امامت

Year: 1400
COI: LETCONF01_041
Language: PersianView: 95
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

نگاه درون دینی و بخصوص از منظر امامان به حقیقت امامت، از این رو اهمیت دارد که نخست، این رهیافت متصل به منبع وحی و معرفت خطا ناپذیر است و دوم، حقیقت و ابعاد امامت در کلام آنان به شفافیت و خوبی تبیین شده و این طرز بیان می تواند هر گونه ابهام و سوال را در این زمینه، روشن بماید.امامت در کلام امامان، بالاترین مقامی است که از جانب خداوند متعال برای انسان های کامل اعطا شده است. در امامت خاصه، مصداق بارز آن ائمه معصومین (ع) هستند و این مقام مختص آنان است؛ ائمه(ع) مظهر و تجلی نور الهی در نظام تکوین و تشریع است؛ در نظام تکوین، سایر موجودات به برکت وساطت نور و فیض وجود ائمه (ع) از نور وجود و نعمت هستی، بهره مند می شوند و در نظام تشریع، ائمه (ع) مظهر هدایت الهی در میان خلق است و در نتیجه ی هدایت و نور افشانی آنها مردم و جامعه، به هدایت و سعادت می رسند؛ هم چنین، ولایت ائمه معصومین (ع)، شرط اساسی قبول ولایت الهی است و تنها به من عظمت و برکت ولایت آنها، انبیاء الهی به مقام نبوت راه یافته اند. پس ، ولایت مقام مشترک انبیاء و اولیاء الهی است اما «امامت» مرحله ظهور تام و کامل آن می باشد.

Keywords:

حقیقت امامت , پیوند امامت با خدا , پیوند امامت بادین و پیامبر (ص) , کارکرد امامت در ارتباط با خلق

Paper COI Code

This Paper COI Code is LETCONF01_041. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1241654/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یزدانی، مهدی،1400،رهیافت روائی از حقیقت و نقش امامت،Scientific Research Congress on jurisprudence, law, Education and Behavioral Science،Tehran،https://civilica.com/doc/1241654

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support