ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل حقوق کیفری و مدنی ورزش ایران: خشونت و پرخاشگری

تحلیل حقوق کیفری و مدنی ورزش ایران: خشونت و پرخاشگری
Year: 1400
COI: ILPCONF01_057
Language: PersianView: 92
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حجت پاشائی - کارآموز وکیل پایه یک دادگستری
حمید والائی - وکیل پایه یک دادگستری

Abstract:

خشونت در ورزش پدیده ای تازه و جدید نیست.خشونت و پرخاشگری در ورزش همانند هر کج رفتاری در جامعه بعنوان انحراف از هنجارها نگریسته می شود. پژوهش حاظر با هدف، تحلیل حقوق کیفریخشونت و پرخاشگری در ورزش ایران انجام شد. با استفاده از روش تحقیق توصیفی-تحلیلی و با مراجعه به کتب، نشریات، پایان نامه ها، پایگاه های اطلاع رسانی اینترنتی و برقراری ارتباط با اساتید و پژوهشگران، قضات، وکلا و پیشکسوتان ورزش که به نوعی در موضوع پژوهش صاحب نظر بوده اند، مطالب این تحقیق را جمع آوری شد. نتایج نشان داد دلایل مختلفی برای بروز خشونت در عرصه مسابقات ورزشی وجود دارد، روحیه و خصوصیات فردی مهم ترین عامل است. دلیل دیگر ضعف های داور مسابقه است که موجب عصبی شدن بازیکنان و مسئولین یک تیم ورزشی و در نهایت پرخاشگری تماشاگران می شود. همچنین هیجان بازی و عقاید نژاد پرستانه نیز ممکن است عامل موثری در این زمینه باشد که سر آغاز درگیری های بزرگ بین بازیکنان می شود. با نگاهی گذرا بر قوانین کیفری ایران قبل از انقلاب تا قانون اخیرالتصویب ۱۳۹۲ مشاهده می شود که خشونت در ورزش هیچگاه یک دغدغه در نظر مقنن جلوه نکرده است. بنابراین اگر در ورزش، مقررات مربوط به آن رعایت شود و آن مقررات هم برخلاف موازین شرعی نباشد، مسئولیت کیفری نخواهد بود با این حال مسئولیت مدنی در هیچ صورتی از بین نخواهد رفت و همچنان پا برجا خواهد بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ILPCONF01_057. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1241786/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاشائی، حجت و والائی، حمید،1400،تحلیل حقوق کیفری و مدنی ورزش ایران: خشونت و پرخاشگری،1st International Conference on New Ideas in Jurisprudence, Law and Psychology،Tehran،https://civilica.com/doc/1241786

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support