ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل حقوقی امضای الکترونیک در قراردادها در حقوق ایران و کانادا

Year: 1400
COI: ILPCONF01_072
Language: PersianView: 173
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرزاد شیری - گروه حقوق، واحد شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، ایران
سیدامیر شریف - گروه حقوق، واحد شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی، شیراز، ایران

Abstract:

یکی از موضوعات مهم در باب بررسی تشکیل قراردادهای الکترونیکی به معنی قراردادهایی که با استفاده از وسائط الکترونیکی مختلف همچون تلفن، تلگرام، نمابر، در محیط شبکه و یا با استفاده از ایمیل منعقد می شوند، موضوع امضای الکترونیکی است در واقع اسناد الکترونیکی و به خصوص قراردادهای الکترونیکی با امضاء کامل شده و قابلیت انتساب پیدا می کنند. هدف از این پایان نامه تحلیل حقوقی امضای الکترونیک در قراردادها در حقوق ایران و کانادا است. امضای الکترونیکی عبارت از دادهای الکترونیکی است که به یک داده پیام ضمیمه میگردد و موجب شناسایی امضا کننده و مبین رضایت او نسبت به مندرجات و محتویات داده پیام است. توجه روز افزون به مفهوم این نوع از امضاء به حدی رسیده است که تمامی قانون گذاران ملی و بین المللی را وادار ساخته حساسیتی ویژه به آن داشته باشند و در کنار تصویب مقررات تجارت الکترونیکی، به وضع قوانین ویژه ای برای امضای الکترونیکی مبادرت ورزند. امضاء کردن شرط کامل بودن سند محسوب میگردد به این معناکه سند زمانی علیه صادرکننده قابلیت اتکاء دارد که به امضاء وی رسیده و یا واجد اثر انگشت او باشد، از این لحاظ گفته میشود که خطوط و عبارات نوشته، مربوط به کسی است که آن را امضاء کرده است در حال حاضر با توجه به فراگیر شدن تجارت الکترونیکی، امضاء الکترونیکی همسان با امضای دستی، مورد پذیرش نظام های حقوقی مختلف قرار گرفته است. طبق قانون کانادا امضای الکترونیکی امضایی است که باید برای شخصی که از آن استفاده میکند، منحصر به فرد باشد و شخص دیگری آن را نداشته باشد. فن آوری و یا فرآیندی که طی آن امضا درست میشود، باید تحت کنترل مطلق شخصی باشد که امضا متعلق به اوست و آن فنآوری یا فرآیند خاص باید به گونه ای باشد که فرد توسط آن شناخته شود و امضای الکترونیکی باید به گونه ای به سند الکترونیکی متصل باشد که به فرد اجازه دهد این تصمیم را بگیرد. در حقوق کانادا، مرجع صدور گواهی نهادی است که گواهیهای الکترونیکی را برای متقاضیان آنها صادر میکند. این گواهیها شامل کلید عمومی متقاض ومشخصات متقاضی و مرکز صادر کننده گواهی است. در حقوق ایران امضای الکترونیکی را هر نوع علامت منضم شده یا به نحو منطقی متصل شده به داده پیام که برای شناسائی امضاء کننده «داده پیام» مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین امضای الکترونیکی به تنهایی قادر به تضمین هویت امضا کننده نیست. بنابراین مرجع ثالثی باید اعتبار پیام را از طریق تعیین هویت امضا کننده دیجیتال تضمین کند.

Keywords:

امضاء الکترونیکی , اسناد , نظام حقوقی ایران و کانادا

Paper COI Code

This Paper COI Code is ILPCONF01_072. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1241801/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شیری، مهرزاد و شریف، سیدامیر،1400،تحلیل حقوقی امضای الکترونیک در قراردادها در حقوق ایران و کانادا،1st International Conference on New Ideas in Jurisprudence, Law and Psychology،Tehran،https://civilica.com/doc/1241801

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,246
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support