ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر آموزش بر میزان تمایل به فراگیری و نگرش در بین علاقه مندان به رشته معماری

Year: 1399
COI: JR_GRAR-6-3_005
Language: PersianView: 40
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مونا ساجدی - کارشناسی ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکز

Abstract:

آموزش یک وظیفه حیاتی برای افراد و سازمان هاست برای بقاء و شکوفایی در جهان کاملا رقابتی و در حال پیشرفتامروز و فردا، افراد باید بتوانند به طور مستمر دانش، مهارت ها، نگرش ها و رفتارها را به روزآوری نموده و بهبود بخشند.پژوهش حاضر با هدف بررسی تاثیر آموزش بر میزان تمایل به فراگیری و نگرش در بین علاقه مندان به رشته معماریمی پردازد. روش تحقیق حاضر از نوع تحقیقات نیمه تجربی و ابزار گردآوری داده ها پرسشنامه استاندارد تمایل بهفراگیری (SDL ؛ فیشر، ۲۰۱۱) و پرسشنامه محقق ساخته نگرش بوده است. جامعه آماری تحقیق حاضر علاقه مندان بهرشته معماری مراجعه کننده به مجتمع های فنی و موسسات آموزشی آزاد بوده است؛ که تعداد ۴۰ نفر به صورت تصادفیدر دسترس انتخاب شدند؛ و به صورت تصادفی در دو گروه آزمایش و کنترل جایگزین شدند. مقادیر پیش آزمون و پسآزمون با روش آماری تحلیل کوواریانس چند متغیره مورد مقایسه قرار گرفت. نتایج تجزیه و تحلیل نشان داد که تفاوتمعناداری بین تمایل به فراگیری در بین فراگیران علاقهمند به رشته معماری قبل از آموزش و بعد از آموزش وجود داشتهبدین معنی که فراگیران آموزش دیده با نگرش مثبتتر، بهتر و مصممتر به دنبال فراگیری در این رشته بودند. نتایج نشانداد که دوره های آموزشی بر تغییر نگرش فراگیران علاقه مند به رشته معماری تاثیرگذار بوده است؛ بنابراین دوره هایآموزشی به فراگیران کمک می کند که آگاهانه تر به ادامه تحصیل در این رشته بپردازند؛ و برنامه ریزی جامع و منسجمی رابرای رسیدن به اهداف خود در این رشته دنبال نمایند.

Keywords:

آموزش , تمایل به فراگیری , تغییر نگرش , علاقه مندان به رشته معماری

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GRAR-6-3_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1241929/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ساجدی، مونا،1399،بررسی تاثیر آموزش بر میزان تمایل به فراگیری و نگرش در بین علاقه مندان به رشته معماری،https://civilica.com/doc/1241929

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 14,800
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support