ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی مهمترین مولفه های هوشمندسازی در مراکز اقامتی گردشگری (راهنمای جامع جهت افزایش رضایت و جذب گردشگران)

Year: 1399
COI: JR_IOT-2-2_002
Language: PersianView: 110
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرتضی عابدین زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته گردشگری مذهبی موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر مشهد
علیرضا بیدخوری - استادیار موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر مشهد
علی خوشاب - مدرس موسسه آموزش عالی خردگرایان مطهر مشهد ، کارشناس حمل ونقل شهرداری مشهد

Abstract:

هدف از این پژوهش شناسایی مهمترین مولفه های هوشمندسازی مراکز اقامتی در جهت افزایش رضایت گردشگران می باشد. این مقاله باتکیه بر روش های ترکیبی موازنه (روش تحقیقی کیفی و کمی همزمان) در ابتدا به شناسایی مهمترین مولفه های هوشمندسازی از طریقمصاحبه با ۱۵ نفر از متخصصین این حوزه و همچنین متن کاوی مقالات برداشت شده انجام شد. با توجه به بررسی های صورت گرفته درمقاله ها و کتاب های داخلی در نهایت ۱۸ اثر علمی و پژوهشی مرتبط با موضوع احصاء شد؛ آنچه که از یافته های به دست آمده قابلاستباط است، بخش هوشمندسازی در صنعت هتلداری و مراکز اقامتی بحثی است که کمتر به آن در داخل کشور پرداخته شده است. درواقع یک فقر از منابع و مقاله های علمی در بحث هوشمندسازی و مباحث مرتبط با مراکز اقامتی است. نتایج نهایی در قالب نرم افزار کیفیمکس کیودا تحلیل گردید و منجر به شناسایی ۲۳ متغیر شد.از این رو برای دسته بندی سوالات و قرار دادن هر سوال در شاخص مربوطه از تحلیل عاملی اکتشافی استفاده شد؛ در این مرحله نیز تمامیسوالات در قالب پرسشنامه در اختیار ۱۵ متخصص در زمینه علمی، اجرایی و مشاورهای قرار گرفت. نحوه انتخاب نمونه ها با استفاده ازروش گلوله برفی و اشباع نظری میباشد. نتایج تحلیل عاملی بیانگر دسته بندی ۲۳ متغیر موجود در قالب ۸ شاخص می باشد. با توجه بهبارهای به دست آمده، شاخص فناوری های بازاریابی، هوش مصنوعی و شناخت بیومتریک از اولویت بالایی برخوردارند و این بیانگر درجهاهمیت این متغیرها در پیاده سازی طرح هوشمندسازی هتل ها می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IOT-2-2_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1242102/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عابدین زاده، مرتضی و بیدخوری، علیرضا و خوشاب، علی،1399،شناسایی مهمترین مولفه های هوشمندسازی در مراکز اقامتی گردشگری (راهنمای جامع جهت افزایش رضایت و جذب گردشگران)،https://civilica.com/doc/1242102

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 100
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support