ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی فرآیند شکل دهی کلینچ در ورق های فلزی و آلومینیومی به روش المان محدود

Year: 1399
COI: JR_IPM-1-1_003
Language: PersianView: 103
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید مرادی - گروه مهندسی تکنولوژی خودرو، انزلی
میلاد فراهانی علوی - گروه مهندسی تکنولوژی خودرو، انزلی
معین میری - گروه مهندسی تکنولوژی خودرو، انزلی
حسین کامیار - گروه مهندسی تکنولوژی خودرو، انزلی

Abstract:

در مقاله حاضر، شبیه سازی فرآیند شکل دهی کلینچ به روش المان محدود در فرآیند اتصال دو ورق فلزی آلومینیوم-فولاد مورد تجزیه و تحلیل قرار میگیرد. فرآیند کلینچ یک روش اتصال مکانیکی سرد می باشد. در اتصال کلینچ عواملی چون فرم و ابعاد حفره ماتریس قالب سبب ایجاد شکل منحنی در ورقهای فلزی می گردد. دراین مقاله یک مدلسازی المان محدود برای شبیه سازی فرآیند تغییر شکل به کار گرفته شده است و شرایط اتصال توسط روش پنالتیدر نظر گرفته شده است. تمرکز این مطالعه روی روش کلینچ دو مرحله ای بدون برش است که با شبیه سازی رایانه ای، برای ابعاد مختلفی از قالب و سنبهانجام شده است. در فرآیند شبیه سازی تاثیر این پارامترها در استحکام اتصال ورق های فلزی و نیروی مورد نیاز برای ایجاد کلینچ که متاثر از نواحی ضخامت گردنی و نفوذ ورق بالایی در ورق پایینی است و نحوه ی چروکیدگی دو ورق فلزی نشان داده می شود سپس بررسی شده و نهایتا ظاهر و ابعاد مناسب مجموعه قالب و سمبه براساس شبیه سازی جدایش اتصال تعریف می شود و با توجه به دوار بودن ورق های فلزی از فرض تقارن محوری استفاده شده است. اساس کلی آن به اینصورت است که شکل دهی کلینچ به واسطه گیردادن دو ورق یا چندین ورق فلزی به یکدیگر توسط یک نیروی بیرونی مابین سنبه وقالب به وجود می آید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IPM-1-1_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1242107/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادی، وحید و فراهانی علوی، میلاد و میری، معین و کامیار، حسین،1399،شبیه سازی فرآیند شکل دهی کلینچ در ورق های فلزی و آلومینیومی به روش المان محدود،https://civilica.com/doc/1242107

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support