ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استعاره عکاسانه در آثار پست مدرن

Year: 1399
COI: JR_JCRSR-2-9_004
Language: PersianView: 48
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد کهن پور - دانشجوی کارشناسی، گروه هنر و معماری، گرایش عکاسی، مرکز شیراز، دانشگاه پیام نور، شیراز، ایران
فاطمه مردان خوش نوا - مدرس عکاسی، گروه هنر و معماری، گرایش عکاسی، مرکز شیراز، دانشگاه پیام نور، شیراز، ایران

Abstract:

بخش مهمی از ارتباط کلامی ما را استعاره تشکیل می دهد. در سنت مطالعات ادبی، استعاره به مثابه عالیترین نوع تشبیه درشرایطی شکل می گیرد که از میان ارکان تشبیه تنها مشبه به کاررود. از منظر زبان شناسی در چنین شرایطی با دو محورجانشینی و همنشینی سروکار داریم؛ بدین معنی که به دلیل تشابه معنایی نشانهای از محور جانشینی به جای نشانهدیگری انتخاب میشود و بر محور هم نشینی قرارمی گیرد. در این پژوهش به دلیل همنشین شدن عکس با متن ادبی به ادامهمطلب پرداخته تا رابطه استعاره و عکاسی بهتر درک شود. زیرا بهتر است گاهی عکس ها را استعاره هایی بدانیم که نیاز بهرمز گشایی دارند. در دوران معاصر که وامدار دوران پست مدرن است، هنر عکاسی و ادبیات و استعاره بیشتر از گذشته با یکدیگرتداخل معنایی پیدا کرده اند. زیرا پس ت مدرنیست ها انواع چی زها را به چشم متون می نگرند و بر این نکته تاکیددارند که همهمتون به صورت نقادانه قرائت شوند. عکاسی نیز همواره بخش تفکیک ناپذیر هنر پست مدرن بوده است و در شکل گیرینظری ههای پست مدرنی نقش اساسی داشته است. در ادامه پژوهش مروری بر آثار چند هنرمند غیرایرانی همچون جنیهولرز و دیوید لوینتال انداخته شده است. سپس به تحلیل و بررسی چند نمونه موردی از آثار عکاسان ایرانی که از هنرمندانغیرایرانی الهام گرفته اند، پرداخته شده است. روش درنظر گرفته شده برای این پژوهش با توجه به قرارگیری آن در حوزه علومانسانی کیفی و توصیفی است و نوع گردآوری منابع آن به صورت کتابخانه ای (کتاب، پایان نامه، مقاله وغیره) می باشد.

Keywords:

استعاره، استعاره عکاسانه، پست مدرن،هنر پست مدرن، عکاسی پست مدرن، عکاسان پست مدرن ایرانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JCRSR-2-9_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1242180/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کهن پور، محمد و مردان خوش نوا، فاطمه،1399،استعاره عکاسانه در آثار پست مدرن،https://civilica.com/doc/1242180

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 53,619
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support