ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه الگوی مناسب طراحی پلان واحدهای مسکونی آپارتمانی به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی در شهر تهران

Year: 1399
COI: JR_GRAR-6-2_003
Language: PersianView: 66
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حانیه ستاری - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه معماری، واحد پردیس، دانشگاه آزاد اسلامی، پردیس، ایران
حدیثه کامران کسمائی - استادیار، گروه معماری، واحد پردیس، دانشگاه آزاد اسلامی، پردیس، ایران

Abstract:

با افزایش مصرف سوخت فسیلی، کاهش ذخایر انرژی و بروز مشکلات اقتصادی و آلودگی های زیست محیطی، با بحرانیبه نام بحران انرژی روبرو می شویم؛ ساختمان ها یکی از بزرگترین منابع اتلاف انرژی محسوب می شوند. این اتلافانرژی تا بدان جایی پیش می رود که حدود ۴۰ درصد از انرژی جهان توسط بخش مسکونی در بخش ساختمان ها مصرفمی گردد. لذا بهینه سازی مصرف انرژی در این بخش به ویژه در مرحله طراحی ضروری است. روند کار و روش جمع آوریاطلاعات به روش کتابخانه ای و مطالعه ی نمونه های طراحی شده در شهر تهران می باشد. هدف از این مقاله طراحی وتدوین الگوی بومی سازی شده ی پلان ساختمان های مسکونی در شهر تهران می باشد که به لحاظ جانمایی اجزای پلانبه نحوی انجام پذیرد که کمترین میزان انرژی برای بحث سرمایش و گرمایش استفاده شود. در این نوشتار ابتدا به بررسیتاثیر طراحی معماری بر میزان گرمایش و سرمایش پرداخته شده و در ادامه با بررسی اقلیم شهر تهران در نرم افزارClimate Consultant به راهکارهای مناسب طراحی در این اقلیم پرداخته شده است. در انتها نیز الگوی مناسبطراحی پلان های واحدهای مسکونی آپارتمانی با توجه به پلان های مورد مطالعه در شهر تهران ارائه شده است.

Keywords:

الگوی طراحی پلان , صرفه جویی مصرف انرژی , مسکن معاصر

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GRAR-6-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243239/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ستاری، حانیه و کامران کسمائی، حدیثه،1399،ارائه الگوی مناسب طراحی پلان واحدهای مسکونی آپارتمانی به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی در شهر تهران،https://civilica.com/doc/1243239

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,292
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support