ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر فاکتورهای موثر طراحی سبز در شکل گیری بیمارستان های سبز

Year: 1399
COI: JR_GRAR-6-2_004
Language: PersianView: 43
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زبیده حسین زاده انجینه - دانشجو کارشناسی ارشد مهندسی معماری موسسه آموزش عالی اسوه معاصر تبریز ایران
مهدی سیدالماسی - استادیار موسسه آموزش عالی اسوه معاصر تبریز ایران

Abstract:

با گسترش روزافزون جمعیت و تسلط انسان بر طبیعت، اخلال گری در نظم طبیعت به عنوان یک پدیده نو بروز کرد. دربحبوحه تخریب محیط زیست بوده است که مبحث معماری سبز، با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده بهینه ازطبیعت مطرح گردید؛ و در جهت دستیابی به توسعه ای پایدار که مستلزم بهره وری معقول از منابع طبیعی بوده، شکلگرفت. در این میان، پیوند میان طبیعت و ساختمان نیز به عنوان اصل اساسی معماری سبز مطرح شد؛ که این موضوعتوجه بیشتر معماران به طراحی بناها را به دنبال داشت. در این بین، بیمارستان ها نیز که به عنوان یکی از منابع آلوده کنندهمحیط زیست مطرح می شدند، مورد توجه ویژه طراحان قرار گرفتند تا با توجه به فاکتورهای موثر طراحی سبز،بیمارستان هایی در جهت کاهش آلاینده های زیست محیطی با بهره گیری از متدولوژی بهرهوری سبز، طراحی و ساختهشوند. از اینرو، در پژوهش حاضر، با بهره مندی از روش کیفی، به تحقیق و بررسی موضوع پرداخته و فاکتورهای موثرطراحی سبز در شکل گیری بیمارستان های سبز را مورد بررسی قرار داده ایم.

Keywords:

معماری سبز، طراحی سبز، بیمارستان سبز

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_GRAR-6-2_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243240/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین زاده انجینه، زبیده و سیدالماسی، مهدی،1399،بررسی تاثیر فاکتورهای موثر طراحی سبز در شکل گیری بیمارستان های سبز،https://civilica.com/doc/1243240

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 120
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support