ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد بیوچار تولیدشده از پسماند مواد غذایی در حذف فلزات سنگین از پساب

Year: 1400
COI: GECCONF05_049
Language: PersianView: 116
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرزو منصوری - دانشکده فنی دختران تهران ولی عصر «عج»
مهدیه صفا - دانشکده فنی دختران تهران ولی عصر «عج»

Abstract:

امروزه پساب های صنعتی از مهم ترین منابع آلاینده آب و خاک به فلزات سنگین هستند. این فلزات برخلاف آلاینده های آلی، دچار تجزیه بیولوژیکی و شیمیایی نمی شوند و مدت زمان طولانی در طبیعت باقی می مانند، لذا تصفیه آنها قبل از استفاده مجدد از پساب بهع نوان امری ضروری تلقی می گردد. ازجمله راه های حذف فلزات سنگین از منابع آبی آلوده، استفاده از جاذب های زیستی است. بیوچار (زغال زیستی) نمونه ای از جاذب های زیستی است که به دلیل ارزان بودن و دسترسی آسان میتوان از آن در جهت تصفیه پساب های صنعتی و مدیریت کیفی منابع آبی پذیرنده استفاده نمود. بیوچار یک ترکیب کربنی آلی است که از سوختن زیست توده های گیاهی و یا ضایعات کشاورزی وغذایی در حضور کم و یا عدم حضور اکسیژن تولید می شود. ضایعات به جامانده از برداشت محصولات کشاورزی و مواد غذایی در اکثر موارد بدون مدیریت صحیح و اصولی دفع می شوند که علاوه بر ایجاد آلودگی های آب و هوا و اثرات نامطلوب بهداشتی، به هدر رفت مواد و سرمایه نیز منجر می شود؛ بنابراین نحوهیمدیریت اصولی پسماندهای کشاورزی و غذایی و به دنبال آن ساماندهی این پسماندها یکی از مهم ترین دغدغه های محیط زیستی کشور به شمار می رود. ضایعاتی که برای تولید بیوچار استفاده می شوند اغلب دارای ارزش اقتصادی کم و یا بدون ارزش اقتصادی هستند و مشکل دفع دارند. تبدیل این مواد زائد به بیوچارکه ارزش اقتصادی قابل توجهی دارد، می تواند یک روش خوب برای دفعاین مواد زائد باشد. در این مقاله به بررسی کاربرد بیوچار تولیدشده از پسماند مواد غذایی در تصفیه پسابهای حاوی فلزات سنگین، پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GECCONF05_049. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243456/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منصوری، آرزو و صفا، مهدیه،1400،کاربرد بیوچار تولیدشده از پسماند مواد غذایی در حذف فلزات سنگین از پساب،5th Applied Chemical Science and Technology Conferences: Oil, Gas and Petrochemistry،Tehran،https://civilica.com/doc/1243456

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support