ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه اخلاق سازمانی و توانمندسازی کارکنان

Year: 1400
COI: MEBREA03_026
Language: PersianView: 103
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعیده باباجانی محمدی - استادیار گروه مدیریت، موسسه آموزش عالی فردوس، ایران، مشهد
مصطفی فرخی استاد - استادیار گروه مدیریت،دانشگاه بیرجند، ایران، بیرجند
حسن میرزاده سیجاوندی - دانشجوی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، موسسه آموزش عالی فردوس، ایران، مشهد

Abstract:

اخلاق سازمانی یکی از دغدغه های مدیران و طراحان سازمانی بوده و در این میان نیروی انسانی سرمایه اصلی سازمانها محسوب شده و وجود نیروی انسانی کارآمد، متعهد و متخصص از مزیت رقابتی آنها به شمار میرود. هدف از این مقاله بررسی رابطه اخلاق سازمانی و توانمندسازی کارکنان با مرور مقالات و پژوهشهای مطرح شده در این زمینه بوده که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم به این موضوع پرداختهاند تا بتوان شاخص های موثری از ارتباط میان متغیرهای فوق را مورد بررسی قرار داده و در مسیر پیشرفت سازمان، رضایت شغلی کارکنان و... گام برداشت.نتایج این مطالعه بیان می کند با گسترش اخلاق سازمانی، کارکنان بیشتر به لحاظ روانشناسی و توانایی تصمیم سازی قدرت بیشتری دارند؛ چرا که مدیران اخلاق مدار از طریق بروز و ارتباط با ارزش و اهمیت کار با دیگران، حس معناداری برای کارکنان فراهم نموده و بازخورد و خودکارایی را ارایه میکنند که احساس شایستگی کارکنان را افزایش میدهد. به علاوه، مدیریت مبتنی بر اخلاق سازمانی با به اشتراک گذاشتن برخی از اختیارات با کارمندان یا دادن استقلال (خود مختاری) تهدید نگردیده و از طریق قدردانی و احترام کارکنان خود به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر از سازمان، تاثیر آنها قابل مشاهده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEBREA03_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243511/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باباجانی محمدی، سعیده و فرخی استاد، مصطفی و میرزاده سیجاوندی، حسن،1400،بررسی رابطه اخلاق سازمانی و توانمندسازی کارکنان،Third National Conference on Knowledge Management and e-Business with a Resistance Economy Approach،Mashhad،https://civilica.com/doc/1243511

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 345
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support