ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش آفرینی مدیریت کیفیت جامع در پایداری شرکتی و ارتقای عملکرد مبتنی بر ابعاد کارت امتیازی متوازن؛ ارائه چهارچوب نظری

Year: 1400
COI: MEBREA03_088
Language: PersianView: 116
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملیحه صادقی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک، دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)، مشهد، ایران
سیدمرتضی غیورباغبانی - استادیار گروه مدیریت، دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)، مشهد، ایران

Abstract:

در شرایط امروز جهانی، توسعه فناوری، فرآیندهای ادغام سیاسی و اقتصادی و افزایش رقبای بالقوه جدید، اقتصاد شرکت ها را وادار کرد تا به طور فزاینده ایی در ایجاد ارزش بیشتر برای مشتریان به رقابت بپردازند. یکی از راه های اصلی دستیابی به این امر، تشویق افراد، موسسات و شرکت ها در پیاده سازی عناصر مدیریت کیفیت جامع به عنوان روشی برای یادگیری شناسایی مکانیزم های بهبود عملکرد سازمانی در رقابت کسب و کار بود. به طوری که توانست عملکرد سازمانی را به میزان مشخصی بهبود بخشد. از طرفی دیگر پایداری شرکتی به عنوان مهم ترین عامل برای سازمان ها در فضای رقابتی به سرعت رشد کرد به گونه ایی که سازمان ها برای بقا در محیط رقابتی متغیر باید تلاش کنند تا صلاحیت های خود را در سه مولفه پایداری ارتقا دهند. در این مقاله با مرور پیشینه ها و مبانی نظری مرتبط یک چهارچوب مفهومی از نقش مدیریت کیفیت جامع در سازمان و چگونگی تاثیر گذاری آن بر پایداری شرکتی و تحلیل نتایج در ارتقای عملکرد کسب و کار مبتنی بر ابعاد کارت امتیازی متوازن ارائه شده است. این چهارچوب نشان می دهد که مدیریت کیفیت جامع در سازمان موجب بهبود کیفیت مستمر در محصولات سازمان ها می گردد که خود منجر به بهبود پایداری شرکتی می شود و می تواند بر بهبود عملکرد کسب وکار (طبق رویکرد کارت امتیازی متوازن) تاثیر گذار باشد . چهارچوب مفهومی ارائه شده بر لزوم شناخت و درک هرچه بیشتر مدیریت کیفیت جامع در سازمان ها و تاثیر گذاری آن بر پایداری شرکتی و جایگاهی که می تواند در ارتقا عملکرد کسب و کار در ابعاد چهارگانه (عملکرد مالی، عملکرد مشتری، کسب و کار داخلی و رشد و یادگیری) داشته باشد تاکید می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEBREA03_088. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243573/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقی، ملیحه و غیورباغبانی، سیدمرتضی،1400،نقش آفرینی مدیریت کیفیت جامع در پایداری شرکتی و ارتقای عملکرد مبتنی بر ابعاد کارت امتیازی متوازن؛ ارائه چهارچوب نظری،Third National Conference on Knowledge Management and e-Business with a Resistance Economy Approach،Mashhad،https://civilica.com/doc/1243573

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 1,937
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support