Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سنجش میزان رضایت مشتری از طرح معماری

سومین همایش ملی مدیریت دانش و کسب وکارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی
Year: 1400
COI: MEBREA03_112
Language: PersianView: 323
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ناصر شهسواری پور - دانشیار گروه مدیریت صنعتی، دانشگاه ولی عصر(عج)، رفسنجان، ایران
شهلا حیدربیگی - گروه مدیریت، دانشجوی دکتری مدیریت دولتی موسسه عالی آموزش پژوهش مدیریت و برنامه ریزی، تهران، ایران.

Abstract:

رضایت مشتری عامل اصلی موفقیت در بسیاری از سازمانهاست ولی بدون تردید ایجاد رضایت در مشتریان در گرو آگاهی کامل از مشتری، نیازها و خواسته های او و ایجاد روابط نزدیک با مشتری است. این امر با توجه به پیچیده شدن روزافزون سیستم های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، خود به خود اتفاق نمی افتد، بلکه به روشها و رویه هایی نظام مند نیاز دارد. به همین دلیل هر روزه تکنیک های مدیریتی جدیدی در راستای کسب مزیت های رقابتی با دیدگاه مشتری محوری روی کار می آیند. در این میان یکی از مهمترین تکنیک های مدیریتی و کیفیتی، تکنیک QFD می باشد. QFD یک ابزار کیفیتی پیشرفته است که هدف آن افزایش سهم بازار، کاهش هزینه ها، کاهش شکایت مشتری، افزایش دانش مهندسی میباشد. این پژوهش که از نظر هدف کاربردی و از حیث روش میدانی و پرسشنامه ای است نشان می دهد که چگونه با استفاده از QFD میتوان میزان رضایت مشتریان مسکن را از طرح معماری فعلی مسکن اندازه گیری کرد و با رقبا مقایسه نمود و نهایتا میزان رضایت بهینه را تعیین نمود. در این مقاله از تکنیکهای QFD و AHP استفاده خواهد شد. در این راستاابتدا خواسته ها و نیازمندی های خریداران مسکن با درآمد متوسط در شهرستان کرمان ملاک عمل قرار خواهد گرفت و سپس با استفاده از تجزیه و تحلیل سلسله مراتبی به صورت ابتکاری وزندهی و الویتبندی نیازهای طرح معماری مشتریان مسکن انجام خواهد پذیرفت. وزارت مسکن و شهرسازی میتواند با ارائه این الگو برای اندازه گیری میزان رضایتمندی مشتریان مسکن زمینه لازم را برای خودارزیابی شرکتهای انبوه سازی مسکن فراهم نماید و محیطی رقابتی در جهت کیفیت مسکن پدید آورد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEBREA03_112. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243597/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شهسواری پور، ناصر و حیدربیگی، شهلا،1400،سنجش میزان رضایت مشتری از طرح معماری،Third National Conference on Knowledge Management and e-Business with a Resistance Economy Approach،Mashhad،https://civilica.com/doc/1243597

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,389
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support