ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت هوشمند انرژی با رویکرد طبیعت محور در معماری

مدیریت هوشمند انرژی با رویکرد طبیعت محور در معماری
Year: 1400
COI: MEBREA03_117
Language: PersianView: 319
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید حسین زاده - عضو هیات علمی گروه معماری موسسه آموزشی عالی فردوس ، مشهد ، ایران
خدیجه شیخ زاده امیدوار - دانشجوی کارشناسی معماری موسسه آموزش عالی فردوس ، مشهد ، ایران
سیما صفری - دانشجوی کارشناسی معماری موسسه آموزش عالی فردوس ، مشهد ، ایران

Abstract:

استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و روش های سازگار با محیط زیست یکی از موضوعات قابل بحث کشورهای توسعه یافته به شمار می رود. جدیدترین ایده برای حفظ انرژی ،استفاده از تجهیزات و سیستم های جدید می باشد که به همین منظور در نظر گرفته شده اند. سیستم های مدیریت انرژی ساختمان از این جمله اند. یک ساختمان هوشمند ساختمانی است که در بردارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه به وسیله یک پارچه کردن چهارعنصر اصلی یعنی سامانه ها، ساختار، سرویس ها، مدیریت و رابطه میان آنها است. به عبارت دیگر، ساختمان هوشمند ساختمانی است که کلیه اجزای داخلی آن به واسطه سامانه ای یک پارچه و ایجاد منطقی سازگار با محیط در تعامل با یکدیگرند. از سوی دیگر مدیریت انرژی در تعریف به معنای استفاده مقرون به صرفه و کارآمد از انرژی است. به نظر می رسد که با رفع موانع از طریق توجه ویژگی های معماری طبیعت محور و استفاده از انرژی های طبیعی همچون نور خورشید، سامانه های بادی و آبی، و انرژی های خاک پناه با استفاده از تکنولوژی و مدیریت هوشمند می توان کاربرد آنها را کامل نمود. در این نوع معماری، ساختمان نه تنها با شرایط اقلیمی منطقه خود را تطبیق می دهد، بلکه ارتباط متقابلی با آن برقرار می کند. در این تحقیق سعی بر آن شده تا با مطالعات کتابخانه ای و اسناد موجود به معرفی راهکارها و روش هایی که ما را در این امر کمک می کند بر آییم. و اهداف بلند مدت معماری پایدار را در جهت مدیریت هوشمند انرژی را با استفاده از سامانه های طبیعی در معماری گسترش دهیم.

Keywords:

معماری پایدار -هوشمند سازی (BMS)- مدیریت انرژی_طبیعت

Paper COI Code

This Paper COI Code is MEBREA03_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243602/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین زاده، وحید و شیخ زاده امیدوار، خدیجه و صفری، سیما،1400،مدیریت هوشمند انرژی با رویکرد طبیعت محور در معماری،Third National Conference on Knowledge Management and e-Business with a Resistance Economy Approach،Mashhad،https://civilica.com/doc/1243602

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support