ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آسیب پذیری شهر بندرانزلی با رویکرد فرماندهی، نظارت و کنترل، رایانه و ارتباطات

Year: 1399
COI: CCCI12_016
Language: PersianView: 89
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی کارگر خوش طبع - پژوهشگر ناوگان شمال نداجا، کارشناس ارشد مهندسی عمران، دانشگاه گیلان
حسن اکبریان - دانشجوی دوره دکتری مهندسی برق مخابرات، دانشگاه صنعتی سهند تبریز
سجاد عاقلی - کارشناس فنی سازه های نظامی ناوگان شمال نداجا، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر

Abstract:

نقش و اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات بخش در صنایع نظامی، همانند دستگاه عصبی در بدن انسان بسیار حیاتی و شایان توجه است. فرماندهان در همهی سطوح میتوانند نیروهای خود را رهبری نموده و تجهیزات نیرو را با دقت بالا، مطمئن از موقعیت دشمن، آگاه از شرایط محیطی و اقدام های دشمن آرایش نموده و آماده بکار نگهدارند استفاده از فناوریهای نوین مانند سیستم اطلاعات مکانی ( GIS ) به منظور مکانیابی بهترین مکان ها با کارکردهای مختلف ازجمله قابلیت های سامانه اطلاعات مکانی در فرماندهی و کنترل ( C۴I ) از اهداف مقاله است. بنابراین با استفاده از قابلیت های سیستم اطلاعات مکانی میتوان با مدلسازی منطقه عملیاتی به بالاترین سرعت در تصمیم گیری بهینه و معتبر جهت فرماندهی و کنترل رسید. ازاین رو، این پژوهش در پی آن است که آسیب پذیری شهر بندر انزلی را با رویکرد فرماندهی و کنترل و با تاکی د بر تاسیسات حیاتی و تهدید پذیر شهری ارزیابی و پهنه بندی کند. برای رسیدن به این هدف روش دلفی و فرایند تحلیل سلسله مراتبی AHP به کار گرفته شده است و با بهره گیری از نرم افزار ArcGis و تحلیل های آن، نقشه های آسیب پذیری تهیه شده است. درنهایت با توجه به این نقشه، سطحی وسیع از مناطق مرکزی شهر در معرض آسیب پذیری بالا و متوسط است. آسیب پذیرترین مناطق شهر قسمت های شمالی آن در هردو بخش (انزلی و غازیان) است و قسمت جنوبی به دلیل داشتن تراکم جمعیتی کمتر امن تر است.

Keywords:

سامانهی فرماندهی و کنترل C۴I ، آسیب پذیری، پدافند غیرعامل، GIS ، AHP

Paper COI Code

This Paper COI Code is CCCI12_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243694/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کارگر خوش طبع، علی و اکبریان، حسن و عاقلی، سجاد،1399،بررسی آسیب پذیری شهر بندرانزلی با رویکرد فرماندهی، نظارت و کنترل، رایانه و ارتباطات،Twelfth National Conference on Command and Control of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1243694

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,206
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support