ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی انواع منابع انرژی تجدیدپذیر و اهمیت آنها در توسعه پایدار روستایی

Year: 1400
COI: GMBTUMA01_187
Language: PersianView: 155
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیرا میرزایی - دانشجوی کارشناسی ارشد ترویج و آموزش کشاورزی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان
بهمن خسروی پور - عضو هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

Abstract:

یکی از مهمترین عناصری که در توسعه پایدار روستایی موثر است منابع انرژی است. انرژیهای تجدیدپذیر آن دسته از منابعی هستند که به طور پیوسته توسط طبیعت جایگزین میشوند، این نوع انرژی به علت پاک و ارزان بودن میتواند محرک فعالیتهای تولیدی و رونق اقتصادی و توسعه جامعه روستایی باشد و از طریق تاثیر در توسعه انسانی و بهره وری اقتصادی، رابطه مستقیمی با توسعه پایدار دارد. منابع انرژی تجدیدپذیر فرصتهایی در زمینه ی امنیت انرژی، توسعه اجتماعی و اقتصادی، دسترسی به انرژی، کاهش تغییرات آب و هوایی و کاهش اثرات زیست محیطی و سلامت را فراهم میکنند، همچنین کمتر در معرض نوسانات قیمت در بازارهای جهانی قرار دارند و از این رو به ثبات اقتصادی کشورها کمک میکنند. مطالعات مختلف ضمن تاکید بر لزوم بهره گیری از انرژیهای تجدیدپذیر در بخش کشاورزی و روستایی، عوامل مهمی چون آموزش و اطلاع رسانی، لزوم آگاهی، تنوع در فعالیتهای تولید و فرهنگ سازی و حمایت های دولت در این زمینه را مورد تاکید قرار داده اند. این مقاله که به روش مروری و با استفاده از منابع مکتوب و اینترنتی تهیه شده در صدد است تا ضمن بررسی انواع منابع انرژی تجدیدپذیر، مزایا و کاربرد این منابع و نقش آنها در توسعه پایدار روستایی را بیان و پیشنهادهای لازم را ارائه نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GMBTUMA01_187. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1243988/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزایی، سمیرا و خسروی پور، بهمن،1400،بررسی انواع منابع انرژی تجدیدپذیر و اهمیت آنها در توسعه پایدار روستایی،First National Conference on Green Waste Management،Ardabil،https://civilica.com/doc/1243988

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support