ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونه توانستم تدریس مجازی درس ریاضی را برای دانش آموزانم اثربخش کنم

Year: 1400
COI: CFTP07_225
Language: PersianView: 44
This Paper With 55 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 55 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهری حیدری - کارشناسی ارشد، ریاضی محض، دانشگاه بوعلی سینا اداره آموزش و پرورش شهرستان میناب، هنرستان کاوش
احسان زارعی - دانشجوی دکتری علوم تربیتی، دانشگاه هرمزگان اداره آموزش و پرورش شهرستان میناب

Abstract:

معلم مبتدی بیش از آنچه می داند تدریس می کند. معلم با تجربه آن چه را میداند تدریس میکند و معلم آگاه و ماهر از دانسته های خودآنچه را مناسب و متناسب میداند تدریس میکند.» راس .« شیوع ویروس کرونا در کنار تمام مشکلات و سختی هایی که به همراه داشت موجب شد اهمیت و ضرورت برخی از موارد و امکاناتی که تا الان مورد توجه نبوده یا کمتر در کانون توجه قرارگرفته مشخص شود. از آن جمله میتوان به فناوری های نوین در دسترس اشاره کرد. درست است که در شرایط کنونی گریزی از استفاده فناوری های نوین در امر آموزش وجود ندارد ولی استفاده نادرست و عدم رعایت موارد مهم نه تنها اثرات مطلوب و موثر ندارد، بلکه تاثیر استفاده نادرست از فناوری های نوین ممکن است در برخی موارد جبرانناپذیر باشد. تاثیری که شیوع بیماری کرونا بر یادگیری فناورانه داشته تا آنجا است که یادگیری را به دو دوره قبل از کرونا و بعد از کرونا میتوان تقسیم بندی کرد. اقدام پژوهی حاضر با هدف شناسایی عوامل موثر در ایجاد تدریس اثربخش و موثرترکردن آموزش برخط و نکات مهم در تولید محتوا با تاکید بر بارشناختی بین دانش آموزان پایه دهم رشته شبکه و نرم افزار هنرستان کاوش میناب، انجام شده است. وجود محتواهای آموزشی متنوع و فراوانی که با استفاده از پویا نمایی ها، افکت ها و تدوین های متنوع موجب ایجاد بارشناختی اضافی دانش آموز میشوند اهمیت این پژوهش را نشان میدهد. روش تحقیق از نوع زمینه یابی است. در واقع مشکلاتی که در تدریس برخط و تولید محتوا با آنها مواجه شدم را شناسایی کرده و سپس راهکارهایی عملی در جهت رفع آنها انجام دادم. به منظور سنجش میزان تاثیر این راهکارها در یادگیری مفاهیم از انواع پرسش ها استفاده کرده ام. همچنین استفاده از نظرات کارشناسان و محققین را نیز سرلوحه کار خود قرار دادم. در تدریس مجازی از ۱۳ راهکار برای مدیریت کلاس بهره بردم و این راهکارها به سه دسته قبل ، حین و بعد از تدریس طبقه بندی شدند. در زمینه تولید محتوا نیز سعی کردم با استفاده از نرم افزارهای Ocam، Kinemaster، Inshot و...محتواهای جذاب تهیه کرده و در اختیار دانش آموزان قرار دهم. البته همواره با دقت از اصول ششگانه در تولید محتوا استفاده میکردم و در تمام مراحل نیز بارشناختی محتواها را درنظر داشتم و هیچگاه به منظور جذابیت بیشترفایل محتوا در استفاده از افکت ها، پویانمایی ها و....افراط نمی کردم و بارشناختی را فدای جذاب ترکردن محتوا نمی کردم. همچنین دراستفاده از رنگها در تولید محتوا نیز به اثرات روانشناختی رنگها توجه داشتم تا بتوانم فایلهای محتوایی که تولید کردهام تاثیر بیشتری داشته باشند. با توجه به اینکه زمان حضوری شدن کلاسهای درسی در مدارس مشخص نیست و همچنین برای بهره بردن از مزایای آموزش مجازی در کنار آموزش حضوری و تلفیق این دو سبک از آموزش پیشنهاد میشود که جهت ایجاد کلاس با نشاط و اثربخش راهکارهای ذکر شده درنظرگرفته شوند. در تولید محتوا نیز از اصول ششگانه استفاده شود و در استفاده از رنگها نیز به تاثیر فراشناختی آنها توجه شود.

Keywords:

تدریس مجازی، تدریس برخط، تدریس آفلاین، تولید محتوا، بارشناختی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CFTP07_225. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1244251/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حیدری، مهری و زارعی، احسان،1400،چگونه توانستم تدریس مجازی درس ریاضی را برای دانش آموزانم اثربخش کنم،National Conference on Professional Research in Psychology and Counseling with a Teacher Perspective،Minab،https://civilica.com/doc/1244251

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,389
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support