ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونه توانستم میزان توجه و مشارکت دانش آموزان پایه یازدهم را در کلاس مجازی درس زیست شناسی افزایش دهم؟

Year: 1400
COI: CFTP07_235
Language: PersianView: 95
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحیده السادات میرجلیلی - دانشجو معلم رشته تحصیلی: دبیری زیست شناسی آخرین مدرک تحصیلی: کارشناسی دوره تحصیلی: کارشناسی پیوسته اداره آموزش و پرورش شهرستان تفت

Abstract:

باتوجه به شرایط کنونی مامعلمین را وادار کرده تا در فضای آموزشی جدید تدریس داشته باشیم.از نظر من در این موقعیت، روش تدریس بسیار بسیار مهم است به طوری که دانش آموزان متوجه مطالب تدریس شده بشوند و همچنین با مشارکت بالا در گروه های مجازی،به کلاس های مجازی همچون کلاس های حضوری بها دهند. من این موضوع را بنا بر تجربه ی شخصی خود که به مدت تقریبا۷ماه داشته ام انتخاب نمودم.تقریبا یک ماه از تدریس من می گذشت و من روند دانش آموزان را بعد از آزمونی که گرفته شد بررسی کردم.متاسفانه عملکرد دانش آموزان در آزمون اول بسیار بد بود.بنابر این تصمیم گرفتم علت آن را پیدا کنم. بنده بعد از تهیه ی پرسشنامه و قرار دادن در گروه کلاسی برای دانش آموزان از آنها خواستم تا به سوالات پاسخ بدهند تا بتوانم تدریس مجازی درس زیست شناسی(متوسطه دوم،پایه یازدهم) را با استفاده از نتایج بهبود ببخشم. دانش آموزان از کیفیت تدریسم راضی بوده اند ولی با شیوه ی تدریسم مخالف بودند. پس از انجام راه حل های پیشنهادی تصمیم گرفتم وضعیت دانش آموزان را بار دیگر بررسی کنم.بنابر این درصد های آزمون های گرفته شده را در سه ماه اول تدریس خود بررسی کردم. پس از بررسی وضعیت دانش آموزان قبل و بعد از اقدام پژوهی به این نتیجه رسیدم که با استفاده از روش های گوناگون تدریس و ایجاد تنوع و با در نظر گرفتن تفاوت های فردی دانش آموزان و درست کردن فلش کارت مخصوص به خود،ارائه ی تکلیف بصورت تست برای تمرین مهارت تست زنی که نکات آن را برایشان شرح داده بودم،بارش فکری در هنگام شروع تدریس،ایجاد گروه پرسش و پاسخ،انجام آزمایش های کتاب و ملموس کردن آن برای دانش آموز و همچنین ایجاد حس رقابت سالم در بین آنها میتوانم میزان توجه دانش آموزان کلاسم را به درس زیست شناسی پایه ی یازدهم افزایش دهم و میزان مشارکت آنها نیز به دنبال آن افزایش یافته بود و کلاسی فعال و پویا به وجود امده بود.همچنین میزان درصدهای دانش آموزان افزایش یافته بودو از میزان نارضایتی آنها از شیوه ی تدریس کاهش پیدا کرده بود. اگر با همین شیوه ی تدریس پیش بروم میتوانم در ماه های آتی درصد های دانش آموزان را ماه به ماه افزایش دهم و اینگونه میزان اهمیت دانش آموزانم را به درس و کلاس افزایش پیدا خواهد کرد.

Keywords:

تدریس مجازی-مشارکت -کلاس فعال و پویا-توجه

Paper COI Code

This Paper COI Code is CFTP07_235. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1244261/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرجلیلی، وحیده السادات،1400،چگونه توانستم میزان توجه و مشارکت دانش آموزان پایه یازدهم را در کلاس مجازی درس زیست شناسی افزایش دهم؟،National Conference on Professional Research in Psychology and Counseling with a Teacher Perspective،Minab،https://civilica.com/doc/1244261

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support