ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبدیل تهدیدهای ناشی از تعارض به فرصت های تعالی فرد و سازمان

Year: 1400
COI: CSIEM02_465
Language: PersianView: 61
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرضیه حاجی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شیراز
مریم عباسی - عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان

Abstract:

در دنیای امروزی تعارض چه به عنوان امری مطلوب یا امری نامطلوب در زندگی فردی و سازمانی اجتناب ناپذیر شده است , تعارض در نتیجه ی محیط رقابتی و به شکلهای مختلف درون فردی ، بین فردی ، درون گروهی ، بین گروهی و درون سازمانی ظهور می یابد . هدف از این مطالعه تبیین مفهوم تعارض بوده که به روش کتابخانه ای با رویکردی توصیفی ضمن تبیین مفهوم تعارض و انواع آن، با معرفی رویکردهای متفاوت نسبت به تعارض به ارائه راهکارهایی جهت ایجاد نگرش در مدیران ومسوولان نسبت به تعارض سازمانی پرداخته شده است مبتنی بر جمع بندی مطالعات انجام شده این نتیجه حاصل گشت که علیرغم تصور منفی که در زمینه تعارض وجود دارد، تعارض ضرورتا امری منفی نیست، بلکه حد متوسطی از آن برای تکامل سازمان و فرد ضروری می باشد که با برخورد اصولی با پدیده ی تعارض ومدیریت کردن آن می توان تهدید تعارض را به فرصتی برای شکوفایی استعدادها وبه فعلیت رساندن خلاقیت هابرای بالا بردن سطح عملکرد مبدل ساخت. با توجه به نتایج این مطالعه پیشنهاد می شود که افراد وسازمان ها با به چالش کشیدن تعارض وضع موجود وفراهم آوردن زمینه ای برای نوآوری درجهت وضع مطلوب بتوانند از تعارض به عنوان فرصتی برای تحول استفاده نمایندودرگزینش مدیران خود به این جنبه از مدیریت توجه داشته باشند تا سازمانشان با سهولت بیشتری به اهداف و موفقیت های مدنظرشان دست پیدا کنند وبتوانند از شرایط بحرانی تعارضات سازمانی به عنوان فرصتی جهت پیشرفت استفاده نمایند .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CSIEM02_465. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1244728/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حاجی زاده، مرضیه و عباسی، مریم،1400،تبدیل تهدیدهای ناشی از تعارض به فرصت های تعالی فرد و سازمان،2nd International Conference on Challenges and New Solutions in Industrial Engineering and Management and Accounting،Damghan،https://civilica.com/doc/1244728

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,883
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support