ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گذری بر کاروانسرا در شعر کلاسیک کردی

Year: 1399
COI: IRCRVSR01_024
Language: PersianView: 63
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهری پاکزاد - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گروه ادبیات، واحد مهاباد، ایران، مهاباد

Abstract:

در ادبیات فارسی و کردی کاروانسرا، منزلگاه، کاروانگاه، مهمانخانه، اطراقگاه، رباط، ساباط، تیم،هتل و کاروانخانه ازجمله نامهایی است که در ترادف با یکدیگر به محلی اطلاق میشود که اقامتدر آنجا موقت و برای مدت زمان محدود و معینی است. با جستجو در دیوان شعرای کرد می تواندریافت که کاروان و کاروانسرا با مضمون ها و ترکیبات ادبی گوناگون در شعر کردی به نوبه خودمورد توجه شعرا بوده است هرچند اگر این دو کلمه در مقام مقایسه قرار گیرد، کاروان، چندینبرابر کاروانسرا در شعر کردی نقش و کارکرد دارد. در این مقاله به جلوه های کاروانسرا و نقش واهمیت آن در شعر کردی پرداخته میشود. این پژوهش بعد از مشخص ساختن نقش این واژه وبسامد آن، بحث دیگری را پیش روی پژوهشگران باز میکند و آن اینکه با استناد به اسناد تاریخیو با توجه به مرزی بودن، صعب العبور بودن و حساس بودن مناطق کردستان به درازای پیشینهچند هزارساله تاریخ تمدن و فرهنگ، وجود کاروانسرا جزء لاینفک فرهنگ و زندگی اجتماعی مردمبوده است اما باید جستجو کرد قدمت نام این مکان (کاروانسرا) و سیر تحول نام هایی در معنایکاروانسرا در دنیای باستان تا به امروز در مناطق کردنشین چگونه بوده و در مقایسه با سایر نقاطایران دارای چه ویژگی های ممتازی بوده است.

Keywords:

شعر کلاسیک کردی، کاروانسرا

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCRVSR01_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1246191/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاکزاد، مهری،1399،گذری بر کاروانسرا در شعر کلاسیک کردی،National Conference of Iranian Caravanserais: Past, Present, Future،Tehran،https://civilica.com/doc/1246191

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,002
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support