Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه کشارزی شهری با تاکید بر باغات اشتراکی جهت حفاظت و احیای باغات سنتی قزوین

یازدهمین کنفرانس ملی مهندسی عمران، معماری و شهرسازی
Year: 1400
COI: EBUCONF11_060
Language: PersianView: 201
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

صدیقه بهرامی - مدرس گروه شهرسازی مرکز مرکز آموزش عالی فنی مهندسی بوئین زهرا

Abstract:

کشاورزی شهری روشی برای برقراری ارتباط بیشتر مردم با طبیعت بوده و به طرق مختلف چون بام های سبز، دیوار سبز،باغ های عمودی، باغ های اشتراکی و باغ های اجتماعی در مکان های متنوعی از بام یا بالکن یک اپارتمان تا اراضی وسیع حاریها، رود دره های شهر و حتی محوطه باغات قدیمی شهر، که هنوز از توسعه در امان مانده اند، انجام می شود و نقش موثری می-تواند در تولید مواد غذایی و سهیم شدن در اقتصاد شهرخصوصا به شیوه ارگانیک داشته و ایجاد درامد و ارزش افزوده نماید.از سوی دیگر از جنبه های اجتماعی، مشارکت، همدلی و تعامل افراد جامعه را ارتقا می دهد. همچنین با تاثیر مثبت بر رویروحیه افراد و ایجاد حس خوداتکایی و مفید بودن می تواند موجب افزایش کارایی اجتماعی و اقتصادی افراد جامعه گردد ازجنبه دیگر این ایده می تواند تعامل بین جامعه با مدیریت شهری را افزایش داده و ایجاد روحیه مشارکت کند. این مزایا وبسیاری مزایای دیگر که اندیشمندان متعددی به مطالعه آنها پرداخته اند ،اهمیت و لزوم سرمایه گذاری علمی و اقتصادی را درتوسعه چنین دیدگاهی برای جامعه ما مشخص می کند. باغات سنتی شهر قزوین در دهه های اخیر شاهد تخریب و تغییرکاربری قابل ملاحظه ای بوده و طرح ها و برنامه های حفاظتی و حمایتی توفیق چندانی نداشته اناد. از این رو نیاز به ارائهراهکاری موثر و محرک در این زمبنه بخوبی احساس می شود. در این مطالعه با معرفی اجمالی کشاورزی و یکی از مدل هایرایج آن یعنی باغات اشتراکی، ایده تبدیل باغات مخروبه به قطعات کوچک مقیاس با امکان اجاره توسط اقشار مختلفی کهتمایل به فعالیت در این محدوده را دارند، تبیین شده است. سپس با مطالعه قسمت های مختلف و کیفیت باغات سنتی شهرقزوین از منابع معتبر و بررسی عکس های ماهواره ای، اراضی مناسب برای تبدیل شدن به باغات اشتراکی با مساحتی بالغ بر ۸۷هکتار شناسایی شده اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EBUCONF11_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1248367/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهرامی، صدیقه،1400،توسعه کشارزی شهری با تاکید بر باغات اشتراکی جهت حفاظت و احیای باغات سنتی قزوین،Eleventh National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Shirvan،https://civilica.com/doc/1248367

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 380
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support