ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توصیه دوست در شبکه اجتماعی با استفاده از الگوریتم خوشه بندی K-means و جستجوی فاخته

توصیه دوست در شبکه اجتماعی با استفاده از الگوریتم خوشه بندی K-means و جستجوی فاخته
Year: 1400
COI: ECME11_035
Language: PersianView: 143
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه امیری میجان - دانشجوی رشته کامپیوتر، موسسه آموزش عالی جاوید جیرفت
عمید خطیبی - استاد رشته کامپیوتر، موسسه آموزش عالی جاوید جیرفت

Abstract:

پیشنهاد دوست یک مسئله قابل توجه در شبکه های اجتماعی به شمار می آید که هدف آن پیشنهاد دادن روابط دوستی جدید به کاربران است. در این تحقیق روشی جدید برای پیشنهاد بهینه دوست در شبکه های اجتماعی مبتنی بر ساختار گراف شبکه و بر اساس خوشه بندی K-Means بهبود یافته با جستجوی فاخته شده است. در این پایان نامه از یک سیستم توصیه گر آگاه از ساختار استفاده گردید. آگاه از ساختار به این معنی است که در یک خوشه شبیه ترین افراد به کاربر جاری بر اساس ویژگی های ساختار گرافی همچون تعداد دوستان مشترک استفاده نمود. این روش به خوبی افرادی را انتخاب می کند که بر ویژگی های ساختار گرافی همچون تعداد دوستان مشترک استفاده نمود. این روش روش به خوبی افراد را انتخاب می کند که بر اساس ساختاری نیز دارای مشابهت باشند و از این رو دقت توصیه ها را افزایش خواهد داد. برای این کار در این پایان نامه از ضریب جاکارد استفاده می گردد. کیفیت روش پیشنهادی بر اساس مجموعه داده های شبکه اجتماعی مورد ارزیابی قرار گرفت و از داده های مربوط به شبکه اجتماعی فیس بوک (Facebook) ارائه شده در سایت دانشگاه استنفورد استفاده شد. نتایج بیانگر کیفیت مناسب روش پیشنهادی در مقایسه با الگوریتم های پایه و همچنین مطالعات پیشین می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ECME11_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1249216/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امیری میجان، فاطمه و خطیبی، عمید،1400،توصیه دوست در شبکه اجتماعی با استفاده از الگوریتم خوشه بندی K-means و جستجوی فاخته،Eleventh National Conference on Electrical, Computer and Mechanical Engineering،Shirvan،https://civilica.com/doc/1249216

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 89
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support