ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روش های تشخیص احساس تا استفاده از گفتار

Year: 1400
COI: ECME11_039
Language: PersianView: 132
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عبدالرحمن دوستی - دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر

Abstract:

امروزه تشخیص احساس از گفتار در مواردی که ارتباط متقابل انان و ماشین وجود دارد مورد توجه قرار گرفته شده است. با وجود چالش های زیاد در این زمنه همچنان فاصله زیادی بین احساسات طبیعی انسان و درک کامپیوتر نسبت به آن وجود دارد. در این مقاله از پایگاه داده برلین به عنوان معروف ترین پایگاه داده موجود با ۰۵۵ جمله که توسط بازیگران حرفه ای در محیط آزمایشگاهایجاد شده که از ۶۱ جمله آن با ۷ احساس متفاوت خوشحالی، تنفر، طبیعی، ترس، ناراحتی، عصبانیت و خستگی استفاده شده است. ویژگی های گوناگون جملات این پایگاه به صورت مجزا استخراج و به دلیل تعداد بسیار زیاد ویژگی به روشی برای کاهش فضای ویژگی پیش از اعمال الگوریتم دسته بندی نیاز است. بدین منظور از یک روش بازگشتی مبتنی بر (SCM ماشین بردار پشتیبان) جهت استخراج ویژگی های موثر در تشخیص احساس از داده های موجود بیان شده است. همچنین جهت طبقه بندی احساسات از دو طبقه بند MSVM و K (KNN نزدیک ترین همسایگی) استفاده شده است. نرخ متوسط تشخیص تنها با استفاده از ۸ ویژگی موثر از میان ۷۵ ویژگی ویژگی موجود بدست آمده است. هدف از این مقاله، طراحی یکی سیستم تشخیص احساس از گفتار و ارائه روشی نوین جهت بهبود این سیستم است. تاکنون در این زمینه از ویژگی های متفاوتی استفاده شده است، اما هیچ یک عمال به ارتباط بین دامنه صوت و حالت های احساسی نپرداخته اند. چون موجک بیونیک به این ارتباط بیشتر پرداخته است، به نظر می رسد بتواند در جداسازی حالت های مختلف احساسی کمک کند. برای این منظور، در این پژوهش از موجب بیونیک برای استخراج ویژگی از سیگنال های صوتی، در تشخیص خودکار احساسات از گفتار استفاده شده است. ساختار موجک بیونیک منطبق بر ساختار گوش انسان است و چون انسان درک خوبی از احساسات گفتار دارد، می توان انتظار داشت که با استفاده از موجک بیوتیک برای تشخیص خودکار احساسات از گفتار مفید باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ECME11_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1249220/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دوستی، عبدالرحمن،1400،روش های تشخیص احساس تا استفاده از گفتار،Eleventh National Conference on Electrical, Computer and Mechanical Engineering،Shirvan،https://civilica.com/doc/1249220

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 259
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support