ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پهنه بندی و نوع طبقه بندی زمین در شهرستان بانه

Year: 1400
COI: CUCONF05_110
Language: PersianView: 68
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ریبین احمدی - دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی ژئوتکنیک، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
ذکریا سمندری - دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی ژئوتکنیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه

Abstract:

ژئوتکنیک دانش نوپایی است که محیط زمین شناسی و عملکرد آن را به مهندسان طراح می شناساند کهمکانیک سنگ، مکانیک خاک و زمین شناسی مهندسی سه شاخه اصلی دانش ژئوتکنیک هستند که بابکارگیری آنها قادر می شویم تا سازه های مهندسی و طرح های عمرانی را با اطمینان بیشتری به اجرادرآوریم. شناخت پدیده های ژئوتکنیک با توجه به اثرات قابل ملاحظه آنها بر ساختگاه ها و تاسیساتساختمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به طور کلی امروزه مطالعات ژئوتکنیکی جزء جدایی ناپذیر درهر پروژه عمرانی است. داشتن اطلاعات کافی در مورد خصوصیات خاک بدون مطالعه مکانیک خاکامکان پذیر نیست و انجام طراحی صحیح سازه ها مستلزم اعمال مقادیر مناسب ظرفیت باربری خاک می باشد.این کار جز با اطلاعات ژئوتکنیکی که از گمانه های حفاری شده به دست می آید، مقدور نیست. از جملهاقدامات مدیریتی که می تواند نقش بسزایی در کاهش خسارات ناشی از مخاطرات ژئوتکنیکی داشته باشددسته بندی مناطق مختلف یک شهر از نظر پارامترهای مقاومتی، لایه های خاک و در معنای کلی آنپهنه بندی ژئوتکنیکی شهر با هدف بکارگیری در برنامه ریزی و مدیریت شهری می باشد. تاکنون بررسی هایژئوتکنیکی دقیق در شهرهای مختلفی از ایران انجام گرفته است. اما امروزه در برخی از شهرهای دنیا،نقشه های ژئوتکنیکی و زمین شناسی مهندسی شهری ارائه شده که از جنبه های مدیریتی، اقتصادی، محیطزیستی، ساماندهی، طراحی و توسعه شهری بسیار مفید بوده اند. در این نقشه ها مشخصات فیزیکی ومکانیکی خاک در عمق مورد نظر بر روی نقشه نشان داده می شود در صورت تهیه نقشه پهنه بندیپارامترهای مقاومتی شهر بانه، میتوان در مناطق مختلف شهر و حتی در اعماق مختلف اطلاعات مورد نیازطراحی ژئوتکنیکی را بدست آورد به گونه ای که تنها با داشتن آدرس محل، امکان تقریب و تخمینمشخصات ژئوتکنیکی ملک مورد نظر میسر می باشد. با توجه به نتایج می توان گفت مقادیر پارامترها درسطح شهر بانه دارای مقادیر متفاوت می باشد و دقت بالا در امر مهندسی و طراحی سازه های عمرانیضروری و انکارناپذیر است. همچنین اهمیت استفاده از سامانه اطلاعات جغرافیایی در مطالعات ژئوتکنیکینمایان است و می تواند ابزار مناسبی برای مطالعات با سرعت بالا، دقت مطلوب و هزینه کم باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CUCONF05_110. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1249613/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، ریبین و سمندری، ذکریا،1400،بررسی پهنه بندی و نوع طبقه بندی زمین در شهرستان بانه،Fifth International Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Management،https://civilica.com/doc/1249613

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,046
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support