ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناخت محیطی با بهره گیری از اصول شهرسازی و ساخت پروژه های طبیعت گرا در راستای ارتقاء کیفیت فضاهای شهری از بعد روانشناسی محیط

Year: 1400
COI: ENGIN07_109
Language: PersianView: 81
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ساحل همتی - کارشناسی ارشد، گروه مدیریت پروژه و ساخت ، واحد زنجان، دانشگاه آزاد اسلامی، زنجان ، ایران

Abstract:

شناخت محیطی مربوط به این امر می شود که ما چگونه اطلاعات راجع به محیط فیزیکی اطرافمان را تهیه، آماده،ذخیره و فراهم می نماییم. این مقوله شامل شناخت فضایی، که به ما در جهت یابی در محیط، کمک می کند وشناخت غیر فضایی، که دربرگیرنده خاطرات و مدلهای ذهنی است، می باشد. ما با استفاده از ساده سازی، پیرایهگیری و حذفیات متوجه می شویم که مردم محیط پیرامون خود را چگونه می بینند و چه المان هایی برایشان مهماست. برخی روشها به ما می آموزد که لازم نیست تمام اطلاعات را مانند یک نقشه به خاطر بسپاریم. بجای آن میتوانیم یاد بگیریم که اطلاعات را برحسب نیاز خود و به گونه ای خلاصه در ذهن خود نگه داریم. ما ممکن استاطلاعات را ساده کنیم، تغییر دهیم و یا حذف کنیم ولی تمام این کارها در راستای برآوردن نیازهای شخصی ماانجام می گردد. بحث درباره باور " جزمیت شهرسازی " ریشه های آن و عواقب پیروی از این باور، بخش عمدهای از ادبیات روانشناسی محیط را تشکیل می دهد. پیمایش آنها، جای دیگری را طلب می کند . آنچه در اینمختصر قابل ذکر است اینست که برای فرار از دام جزمیت شهری باید میان محیط بالقوه یعنی محیطی که در ذهنمعمار وجود داشته و با آرمانهای او آمیخته است و محیط بالفعل یعنی محیطی که در عمل ساخته شده و مورد بهرهبرداری مردم قرار می گیرد تفاوت قائل شد. هر محیط بالقوه قابلیت تبدیل به محیط بالفعل را نخواهد داشت، مگراینکه برای شرایط فرهنگی – اجتماعی آن نیز برنامه ریزی شود . این مقاله به روشی کیفی توصیفی پس از ارائهتعریف طبیعت گرایی و روانشناسی محیط به ارتباط میان این و نحوه بهره گیری از فضاهای شهری می پردازد کهبدون تردید تاثیر بسزایی در پیشبرد اهداف شهری خواهد داشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENGIN07_109. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1250305/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
همتی، ساحل،1400،شناخت محیطی با بهره گیری از اصول شهرسازی و ساخت پروژه های طبیعت گرا در راستای ارتقاء کیفیت فضاهای شهری از بعد روانشناسی محیط،7th International Conference on Modern Research in Civil Engineering, Architecture, Urban Management and Environment،Tehran،https://civilica.com/doc/1250305

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,098
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support