ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مشکلات کودکان و بی توجهی به آنان در حوزه خدمات شهری

Year: 1400
COI: ENGIN07_151
Language: PersianView: 66
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید رحیمی - مدیر گروه رشته مدیریت امور شهری دانشگاه آزاد اسلامی، واحد شیراز
مریم اکبری - دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مدیریت شهری دانشگاه آزاد اسلامی، واحد شیراز

Abstract:

محیط های شهری، فضای زندگی روزمره برای همه شهروندان است و لذا باید توانایی پذیرش کلیه افراد و گروه های سنی و اجتماعی و همچنین تامین نیازها و خدمات رفاهی مربوط به آنها را داشته باشد. در این میان کودکان به عنوان آسیب پذیرترین اعضای جامعه نیازمند مراقبت و حساسیت بیشتری هستند. کودک امروزی به دلیل معماری خاص شهری و در کنار آن تربیت های خاص، کمترین میزان تعامل و برخورد را با اطرافیان دارد و متاثر از بی نظمی معماری شهری و فشارهای روانی حاصل از آن، دچار مشکلات عدیده ای است. کودکان و نوجوانان با عنوان اعضای جامعه ما با مجموعه ای از خواسته ها و نیازهای خاص خود، استفاده کنندگان محیط ساختگی ما می باشند. هدف مقاله حاضر، شناخت مشکلات کودکان در شهر و چگونگی مناسب سازی فضاهای شهری برای پاسخگویی به نیازهای آن ها می باشد. روش تحقیق در این پژوهش، توصیفی تحلیلی مبتنی بر مطالعات کتابخانه ای اسنادی و تطبیقی می باشد. در واقع این مقاله نشان می دهد که بین کیفیت فضاهای طراحی شده برای کودکان و رشد جسمی، روحی و اجتماعی آنها ارتباط دو سویه ای برقرار است و فضاها و مبلمان شهری طراحی شده مناسب با ابعاد وجودی کودک می تواند نقش بهترین استاد را برای تجربه کردن و آموختن درس های بزرگ زندگی همراه با دیگر جذابیت ها داشته باشد. در انتهای مقاله نتایج کلی به دست آمده از مطالعات کتابخانه ای، میدانی و راهکارهای پیشنهادی ارائه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENGIN07_151. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1250347/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمی، مجید و اکبری، مریم،1400،مشکلات کودکان و بی توجهی به آنان در حوزه خدمات شهری،7th International Conference on Modern Research in Civil Engineering, Architecture, Urban Management and Environment،Tehran،https://civilica.com/doc/1250347

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,909
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support