Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیرات بازنمایی محیط زیست در هنر پرفورمنس آرت(هنر اجرا) بر تعاملات فرهنگی در جهت حفظ محیط زیست با تاکید بر پسماند پلاستیک

کنفرانس ملی معماری، عمران، شهرسازی و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب
Year: 1400
COI: ICACU01_0046
Language: PersianView: 131
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مینابه کار ثانی - کارشناس ارشد پژوهش هنر، دانشگاه سیستان و بلوچستان
زهره آقاجان زاده - کارشناس ارشد پژوهش هنر، دانشگاه سیستان و بلوچستان،

Abstract:

پلاستیک یکی از پرکاربردترین، در دسترس ترین و خطرناک ترین دست ساخته بشر است. برای تجزیه شدن یک قطعه پلاستیک زمانی به فاصله ۲۵۰ تا۵۰۰ سال احتیاج است. با توجه به این زمان طولانی، می توان همین ابتدا به این نتیجه رشید که اولین پلاستیک تولید شده توسط بشر هنوز تجزیه نشده است و این میزان مصرف روزانه از پلاستیک در جهان و رهاسازی آن در طبیعت علاوه بر آلودگی بصری و آلودگی طبیعی، جان حیوانات را نیز به خطر انداخته است. در پی جنبش های هنری که از سال ۱۹۷۰ رخ داده است، هنر از صحنه گالری و فضای بسته خارج شده و به فضای بیرون به خصوص طبیعت وارد شده است. هنرمحطی، هنر زمینی، هنر زیست محیطی رخدادهای هنری هستند که در طی سالهای گوناگون شکل گرفته اند. پرفورمنس آرت، یکی از شاخه هنر پست مدرنیته می باشد که هنرمندان را در جهت ایده و اجرای آن رهنمون ساخته است. هنرمندان پرفورمنس آرت در ایران به صورت ویژه به کارهای حمایتی و محیط زیستی پرداخته اند که بازتاب های فراوانی در حوزه فرهنگ داشته است که توانست به حفظ هرچه بیشتر محیط زیست توسط عموم مردم کند. هدف از این تحقیق معرفی هنر محیطی و تعامل آن با هنر اجرا و به بازتاب آن در جامعه است. این تحقیق به صورت توصیفی-تحلیلی ارئه شده و نتیجه آن فرهنگ سازی و محدودساختن مصرف بی رویه پلاستیک است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0046. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251620/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کار ثانی، مینابه و آقاجان زاده، زهره،1400،تاثیرات بازنمایی محیط زیست در هنر پرفورمنس آرت(هنر اجرا) بر تعاملات فرهنگی در جهت حفظ محیط زیست با تاکید بر پسماند پلاستیک،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251620

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,374
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support