ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی عددی تاثیر زاویه اصطکاک و چسبندگی خاک مسلح شده با ژئوگرید بر ظرفیت باربری و نشست پی نواری

Year: 1400
COI: ICACU01_0050
Language: PersianView: 146
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آمنه میر - گروه مهندسی عمران،دانشگاه آموزش عالی شمس گنبد کاووس
رسول یازرلو - گروه مهندسی عمران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس

Abstract:

در چندین سال گذشته موضوع مسلح کردن خاک زیر پی به منظور افزایش ظرفیت باربری و کاهش نشست پی ها با استفاده از مسلح کنندههای ژئوسنتتیکی همانند ژئوگریدها، ژئوتکستایل ها، ژئوسل ها و غیره یکی از موضوع های جالب توجه در علوم مهندسی بوده است. در سال های اخیر خاک های مسلح ژئوسنتتیکی راه حل های مبتکرانه و بسیار مقرون به صرفه ای برای حل مسائل مربوط به پایداری پی ها، پیش روی مهندسین قرار داده اند. مطالعه عددی ابزاری مناسب برای یافتن طرحی بهینه و کارآمد برای به کارگیری ژئوسنتتیک ها در مسلح سازی خاک می باشد. در این مطالعه به بررسی عددی فاکتورهای زاویه اصطکاک و چسبندگی خاک مسلح شده با ژئوگرید با استفاده از نرم افزار المان محدود دو بعدی plaxis پرداخته می شود. نتایج نشان می دهد که با افزایش زاویه اصطکاک در خاک رس مسلح شده با ژئوگرید، برخلاف انتظار، ظرفیت باربری کاهش و بهبود قابل ملاحظه ای در کاهش نشست حاصل نمی شود. همچنین نتایج نشان می دهد که با افزایش چسبندگی خاک رس مسلح شده با ژئوگرید، بر خلاف انتظار، ظرفیت باربری کاهش و نشست افزایش می یابد. این نتایج نشان می دهد که در استفاده از ژئوسنتتیک ها افزایش هر فاکتوری لزوما منجر به بهبود شرایط نمی شود و کارایی هر پارامتر در هر مورد خاص باید مورد بررسی قرار گیرد. با بررسی پارامترهای مختلف موثر بر خاک مسلح شده با ژئوسنتتیک ها، تغییرشکل ها و نشست ها به کمترین مقدار خود و ظرفیت باربری به بیشترین مقدار خود می رسند و همچنین می توان به یک طراحی بهینه و اقتصادی از لحاظ مصرف مسلح کننده ها دست یافت.

Keywords:

خاک مسلح , ژئوسنتتیک ها , نرم افزار المان محدود plaxis , مدلسازی عددی , ظرفیت باربری و نشست

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251624/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میر، آمنه و یازرلو، رسول،1400،ارزیابی عددی تاثیر زاویه اصطکاک و چسبندگی خاک مسلح شده با ژئوگرید بر ظرفیت باربری و نشست پی نواری،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251624

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 304
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support