ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی راهبردی توسعه پایدار محله قاسم آباد یزد با رویکرد بازآفرینی شهری

برنامه ریزی راهبردی توسعه پایدار محله قاسم آباد یزد با رویکرد بازآفرینی شهری
Year: 1400
COI: ICACU01_0079
Language: PersianView: 120
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عارفه السادات موسوی - یزد. بلوار جمهوری، بنبست عارف، پلاک ۲
محدثه السادات میری رکن آبادی - یزد. خیابان آیت الله مدنی. کوچه شهید اکبر رایگان. پلاک ۸۳
امید خسروی راد - یزد. خیابان امام خمینی، کوچه برخوردار، کوچه دکتر مسعود، پلاک ۵

Abstract:

با تغییر و تحولاتی که در دوره مدرن در شهرهای تاریخی ایران رخ داد دگرگونی هایی در نظام عملکردی و کالبدی محلات حاصل شد. برخی از محلات تا حدودی توانستند ساختار خود را نسبت به این دگرگونیها حفظ کنند اما برخی دیگر با گذشت زمان دچار تغییراتی شدند که نظام ارگانیک و یکپارچه خود را از دست دادند. در واقع این محلات به دلیل ظرفیتها و پیچیدگی های موجود در کالبد خود توان همراهی با سرعت تغییرات را نداشته و هرکجا نتوانسته خواسته ها و نیازهای زندگی امروز مردم را برآورده کند دچار تخریب و یا موجب ترک ساکنان محله شده است. بازآفرینی شهری رویکردی جامع، کلنگر و یکپارچه است که میتوان آن را تاثیرگذارترین رویکرد معاصر در حوزه مرمت و حفاظت شهری به شمار آورد. یکی از مهمترین دلایل این امر، ظرفیت بالای این رویکرد در پرداختن به ابعاد متنوعی از شهر است. رویکرد بازآفرینی به بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و محیطی شهر توجه دارد و طیف وسیعی از فعالیتها را بیان میدارد که قابلیت زیست جدیدی به مناطق نامناسب، ساختمانهای پاکسازی شده، زیرساختها و بناهای تحت بازسازی که به پایان عمر مفید خود رسیدهاند، میدهد. بنابراین هدف این مقاله تدوین برنامه و راهبردهایی بر اساس اصول بازآفرینی شهری به منظور مرتفع کردن مشکلات محله قاسم آباد یزد است. پژوهش پیش رو توصیفی-تحلیلی و از نوع کاربردی است که با توجه به ویژگیها و ابعاد آن، جمع آوری اطلاعات و داده ها برای تجزیه و تحلیل ترکیبی به کمک دو روش کتابخانه ای و پایش و پیمایش میدانی انجام گرفت. در این پژوهش مدل ۱۲ مرحله ای برای بازآفرینی شهری محله قاسمآباد یزد ارائه و در نهایت راهبردها و اقداماتی در همه ابعاد کالبدی، اقتصادی، اجتماعی، محیطزیستی به صورت جامع و یکپارچه برای بهبود وضعیت محله پیشنهاد گردید و در نهایت سیاستها و پیشنهاد سازمان فضایی و کاربری اراضی بر اساس موارد به دست آمده مطرح گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0079. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251653/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی، عارفه السادات و میری رکن آبادی، محدثه السادات و خسروی راد، امید،1400،برنامه ریزی راهبردی توسعه پایدار محله قاسم آباد یزد با رویکرد بازآفرینی شهری،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251653

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support