Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت هدفمند نیروی انسانی، منابع طبیعی و محیط زیست به منظور تحقق توسعه پایدار در ایران

کنفرانس ملی معماری، عمران، شهرسازی و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب
Year: 1400
COI: ICACU01_0136
Language: PersianView: 189
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شادی هاشمی - دانشجو ترم پنجم مهندس معماری دانشگاه پیام نور تهران شرق
حیدر جهانبخش - دکتری، استاد راهنما دانشگاه پیام نور تهران شرق
سیدرضا میرعلیزاده فرد - دکتری، استاد راهنما دانشگاه پیام نور تهران شرق
محمدرضا صیادی - دکتری، استاد راهنما دانشگاه پیام نور تهران شرق

Abstract:

بدلیل مشکلات زیست محیطی پیش آمده در کره زمین، در عصر کنونی، حفظ محیط زیست، به دغدغه ای جهانی تبدیل شده است. چراکه سلامت فیزیکی و روحی انسانها را تحت الشعاع قرار میدهد. از طرفی تا حدودی نیازهای مالی انسانها، به بهره برداری از طبیعت وابسته است و تا کنون فعالیتهای توسعه شهری و اقتصادی بشر، باعث آلودگی محیط زیست شده است.برای رفع موارد مذکور، رسیدن به توسعه پایدار و معماری شهرهای پایدار، در برخی کشورها سرلوحه کار دولتها قرارگرفته است، که در آنها محیط های انسان ساخت و روابط اجتماعی، طوری تنظیم می شوند، که باید همراه با طبیعت باشند و بعضا محافظ آن باشند.در این مقاله سعی شده است، با روشهای تحلیلی، توصیفی، کتابخانه ای، محیط زیست، مدیریت، آموزش، رسانه های جمعی، صنعت توریسم، نفوذ هنر، خانه های سنتی، باغ ایرانی، کشاورزی و روستاها را مورد قرار داده و پیشنهادهایی برای رسیدن به توسعه پایدار و نیل به طراحی شهرهای پایدار و معماری پایدار، خصوصا در ایران ارایه شود، که در کشورهای دیگر هم، متناسب با فرهنگ و هنر و منابع طبیعیشان، قابل اجرا می باشند.رسیدن به این هدف، با هزینه کمتر، مستلزم این است که مسئولین دولت، فرهنگ و آگاهی مردم جامعه را طبق مواردی که در متن مقاله ذکر خواهد شد، سازماندهی کنند و از نیروی مردم بهره بگیرند تا مردم، با رغبت، به خاطر منافع خودشان، با دولت و شهرداری ها همکاری کنند. که این کاملا به نفع خود مردم می باشد. و دولت، ضمن صرف هزینه کمتر وصرفه جویی در بیت المال و سرمایه ملی، به سمت این هدف، با گامهایی سریعتر، حرکت خواهد کرد. با اعمال این روشها، مردم، بدون اینکه متوجه باشند، در شهرسازی، از زیباسازی منظر شهر گرفته تا برطرف شدن آلودگی هوای شهری، رونق اقتصادی، غیرمستقیم، با میل ورغبت خودشان، برای همکاری با دولت و مسئولان، به مشارکت گرفته خواهند شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0136. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251710/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هاشمی، شادی و جهانبخش، حیدر و میرعلیزاده فرد، سیدرضا و صیادی، محمدرضا،1400،مدیریت هدفمند نیروی انسانی، منابع طبیعی و محیط زیست به منظور تحقق توسعه پایدار در ایران،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251710

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 61,457
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support