ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تجلی اعتقاد به معاد در معماری اسلامی

Year: 1400
COI: ICACU01_0217
Language: PersianView: 92
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن ذوالفقار زاده - دانشیار گروه معماری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)
امیرحسین منصوری پلاسی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)،

Abstract:

اعتقاد به معاد در سبک زندگی افراد اثرگذار بوده و در اسلام از آن بسیار صحبت به میان آمده است. معماری به عنوان تجلیگاه و آشکارکننده ی اعتقادات انسان در دوره های زمانی محسوب میگردد که اعتقاد به معاد در معمار و سازندهی بنا را به صورت آشکار و پنهان نمایان میسازد و اختلاف های اعتقاد به معاد در ادیان مختلف در معماری های متفاوت دیده میشود. ساخت باغهایی مانند آنچه در قرآن کریم توصیف شده و ذکر آیات مربوط به معاد در کاشیکاری ها و کتیبه ها، تجلی آشکار اعتقاد به معاد در معماری هستند. همچنین معمار با پرهیز از بیهودگی، که از پنج اصل معماری اسلامی محسوب میشود، اعتقاد به معاد را به صورت پنهان متجلی میسازد. در این پژوهش تلاش شده است که پس از شناخت معاد و معماری، رابطه ی بین آنها شناخته شده و نمودهای اعتقاد به معاد در معماری بیان گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0217. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251788/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ذوالفقار زاده، حسن و منصوری پلاسی، امیرحسین،1400،تجلی اعتقاد به معاد در معماری اسلامی،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251788

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,159
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support