ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر ویروس کرونا بر لزوم افزودن فضای سبز و دفتر کار خانگی در طراحی آپارتمانهای آینده (پساکرونا) بر اساس دیدگاه افراد جامعه ایران

Year: 1400
COI: ICACU01_0241
Language: PersianView: 167
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مینو زیده سرایی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری پردیس دانشگاهی دانشگاه گیلان ایران
مریم زیده سرایی - دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی پردیس دانشگاهی دانشگاه گیلان ایران

Abstract:

امروزه علاوه بر اینکه با افزایش جمعیت، زندگی آپارتمان نشینی و کمبود یا عدم وجود فضای سبز در آپارتمانها روبرو هستیم، شاهد آن هستیم که با پیشرفت تکنولوژی و افزایش آلودگیهای صوتی، زیست محیطی و غیره، بسیاری از مشاغل به سمت دورکاری و اینترنتی شدن تغییر شکل یافته اند. از سوی دیگر، با گسترش شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ دولتها برای کنترل شرایط، قوانینی همچون قرنطینه خانگی، افزایش دورکاری، کاهش عبور و مرور و غیره را وضع کردند. درنتیجه، افراد به مدت طولانی مجبور بودند تا در منازل خود بمانند و همان جا نیز به اشتغال خود بپردازند. از این رو، دسترسی به فضای سبز برای سلامت جسم و روان ساکنان آپارتمانها و وجود دفتر کار خانگی برای ادامه فعالیتهای اقتصادی در آپارتمانها بیش از پیش حائز اهمیت شده است. هدف پژوهش، بررسی تاثیر ویروس کرونا بر لزوم افزودن فضای سبز و دفتر کار خانگی در طراحی آپارتمانهای آینده (پساکرونا) از دیدگاه افراد جامعه ایران میباشد. این پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نظر ماهیت و گردآوری داده ها توصیفی زمینه یاب است. جامعه آماری این پژوهش شامل کل افراد جامعه ایران میباشد. روش نمونه گیری که در این پژوهش مورد استفاده قرار گرفته است، روش نمونه گیری در دسترس می باشد. گردآوری داده ها در این پژوهش از طریق مطالعات کتابخانه ای و پرسشنامه آنلاین انجام شده است. برای تجزیه و تحلیل دادهها (n=۴۰۰) از شاخصهای فراوانی استفاده شد و توسط نرم افزار SPSS انجام گرفت. نتایج نشان داد که از نظر افراد جامعه ایران، فضای سبز و دفتر کار خانگی باید در طراحی آپارتمانهای آینده (پساکرونا) اعمال شود. بعلاوه، از آنجایی که %۵۳.۹ از پاسخ دهندگان، پاسخ "کاملا موافقم" را برای فضای سبز و %۲۶.۵ از آنان پاسخ "کاملا موافقم" را برای دفتر کار خانگی برگزیده بودند، از این رو، نتیجه حاکی از ضرورت بیشتر تعبیه فضای سبز نسبت به دفتر کار خانگی در طراحی آپارتمانهای آینده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0241. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251812/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زیده سرایی، مینو و زیده سرایی، مریم،1400،تاثیر ویروس کرونا بر لزوم افزودن فضای سبز و دفتر کار خانگی در طراحی آپارتمانهای آینده (پساکرونا) بر اساس دیدگاه افراد جامعه ایران،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251812

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,455
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support