ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل سازی وتحلیل مودال دو سازه فلزی چهار طبقه و هشت طبقه بامقطع ستون H BEAM از نوع Wide Flange Shape و بررسی نتایج آن

Year: 1400
COI: ICACU01_0244
Language: PersianView: 78
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن هادی - کارشناس ارشد مهندسی عمران گرایش سازه دانشگاه آزاد اسلامی واحد صفادشت
مریم خصالی - کارشناس ارشد مهندسی معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب

Abstract:

در گذشته اثرات بارگذاری دینامیکی اغلب با استفاده از یک بار ایستایی معادل مورد ارزیابی قرار گرفته است. نمونه هایی از سازه هایی که به طور خاص در نظر گرفتن اثرات بارگذاری دینامیکی در آن دارای اهمیت می باشد، ساخت ساختمانهای بلند ، پل های طولانی تحت شرایط بارگذاری باد و ساختمانها در مناطق زلزله زده و ... می باشند . در شرایطی لازم است موضوع به صورت دقیق تر در نظر گرفته شود، واکنش تولید شده توسط بارگذاری دینامیکی، ارتعاشات ناشی از تجهیزات و ماشین آلات، بار ضربه تولید شده توسط ترافیک، بارگیری جرثقیل ها، بار آنی در اثر انفجار، زلزله یا انفجار می باشد . پس بسیار مهم است که ماهیت پایداری سازه ها بررسی شود. ویژگی های دینامیکی یک سازه آسیب دیده و آسیب ندیده، به عنوان یک قاعده، متفاوت است. این تفاوت ناشی از تغییر در سختی است و میتواند برای تشخیص به کار رود و برای تعیین پارامترهای آن (شدت ترک و ... ) به عنوان عوامل اثرگذار برروی خرابی سازه ها بررسی گردد. در این مقاله برای درک بهتر تحلیل مودال ابتدا معادلات حاکم و تئوری تیرها آورده شده وسپس در سازه های ساختمانی یک ستون با مقطع تیر H BEAM از نوع Wide Flange Shape درنرم افزارCatia کتیا مدل هندسی آن را پیاده می کنیم و سپس با وارد کردن مدل هندسی یاد شده در نرم افزار المان محدود Ansys در ماژول آنالیز مودال؛ با مشخصات مکانیکی معین و اعمال شرایط مرزی با این فرض که نیروی گرانش صرف نظر شده و قرار دادن تکیه گاه گیرداردر یک طرف از مقطع تیر؛ فرکانس های طبیعی و شکل مدهای متناظر با فرکانس طبیعی استخراج می گردد. در نهایت به بررسی اثرات تغییر شکل هندسی مقطع تیر از لحاظ ابعادی و همچنین مشخصات مکانیکی، استحکام ستون سازه در شکل مدهای محتلف و همجنین تغییرات فرکانس های طبیعی آن می پردازیم و بدین گونه به یک مدل منطقی برای پیاده سازی به عنوان یک ستون سازه خواهیم رسید.

Keywords:

تحلیل مودال , ستون سازه , تیربا مقطع H شکل , فرکانس طبیعی , شکل مد ارتعاشی , نرم افزار مدلسازی Catia , نرم افزارالمان محدود Ansys

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0244. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251815/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هادی، حسن و خصالی، مریم،1400،مدل سازی وتحلیل مودال دو سازه فلزی چهار طبقه و هشت طبقه بامقطع ستون H BEAM از نوع Wide Flange Shape و بررسی نتایج آن،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251815

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 462
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support