Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت بحران کرونا با بهره گیری از شاخص های شهر هوشمند نمونه موردی: شهر ارومیه

Year: 1400
COI: ICACU01_0247
Language: PersianView: 242
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اصغر عابدینی - دانشیار دانشگاه ارومیه، دانشکده معماری،شهرسازی و هنر، گروه شهرسازی،
فاطمه محمدی حسوکندی - دانشجوی ارشد برنامه ریزی شهری، دانشگاه ارومیه، دانشکده معماری،شهرسازی و هنر
مهتاب منصوری - دانشجوی ارشد برنامه ریزی شهری، دانشگاه ارومیه، دانشکده معماری،شهرسازی و هنر،

Abstract:

امروزه با توسعه شهرنشینی و گسترش جوامع به شکل روز افزون شهر ها با چالش های فراوانی مواجه هستند تجمع انبوه عظیمی از ساکنان منجر به آشفتگی و بی نظمی شده در واقع شهرنشینی علی رغم دستاوردهای بزرگ برای بشر با خود مشکلاتی را به همراه داشته که با وجود پیشرفت های عظیم علمی و فنی حل بسیاری از این مشکلات با ناکامی همراه بوده است از سوی دیگر هم شهرها و هم نوع بشر در طول تاریخ همواره با انواع بلایا مواجه بوده اند در این میان بحران شیوع کرونا تاثیر جدی خود را بیش از همه بر شهر ها و زندگی شهری گذاشت و مشکلات فراوانی از جنبه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی ، بهداشتی و سلامت روحی و روانی و ... برای شهرها و کل مردم دنیا به وجود آورد یکی از مفاهیم جدید جهت مقابله با چالش کنونی شهرها در عرصه برنامه ریزی شهری، توسعه شهر هوشمند است که در این مقاله تلاش شده با بررسی شاخص های شهر هوشمند دستورالعمل هایی برای مدیریت بحران همه گیری کرونا در شهر ارومیه ارائه داده شود. روش تحقیق این پژوهش از نوع توصیفی-تحلیلی و از نظر هدف در زمره تحقیقات کاربردی قرار می گیرد. با توجه به موضوع تحقیق ابتدا با بررسی ادبیات موضوع و دیدگاه های مختلف در حوزه شهر هوشمند،شاخص ها در شش بعد مردم هوشمند، اقتصاد هوشمند، زندگی هوشمند، حرکت هوشمند، حکمرانی هوشمند و محیط هوشمند تدوین و دادههای مورد نیاز از طرح های فرادست و مرکز آمار جمع آوری شده و به ارزیابی شاخص ها از طریق ماتریس ارزیابی عوامل داخلی و خارجی پرداخته شد و در نهایت راهبردهایی جهت مقابله و کنترل کرونا در شهر ارومیه تدوین گردید. نتایج تحقیق حاکی از آن است که هیچکدام از شاخص های شهر هوشمند در شهر ارومیه از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0247. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251818/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عابدینی، اصغر و محمدی حسوکندی، فاطمه و منصوری، مهتاب،1400،مدیریت بحران کرونا با بهره گیری از شاخص های شهر هوشمند نمونه موردی: شهر ارومیه،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251818

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,847
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support