ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مزاج شناسی و تاثیر جنس مصالح ساختمانی رایج بر سلامتی انسان در اقلیم چهارگانه در ایران ازمنظر طب سنتی

Year: 1400
COI: ICACU01_0309
Language: PersianView: 92
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نادره جاهد - کارشناس ارشد معماری اسلامی

Abstract:

علی رغم پیشرفت علوم فناوری، در عرصه سلامت و معماری افزایش بیماری های جسمی و روانی در مردم، نسبت به گذشته، است. به دنبال راهکار عملیاتی که نقطه اشتراک ساخت و ساز در معماری با سلامتی انسان باشد، به نظر می رسد حکمای ایران اسلامی با احاطه به علوم زمان خود، توانایی پاسخگویی به اغلب نیاز های بشر را داشتند. تا جایی که نیاز وی به معماری و حتی نوع مصالح مورد استفاده در داخل و خارج از منزل و محیط انسان ساز را نیز براساس عناصر اربعه پاسخی درخور و مناسب محیط زیست، اقلیم و شرایط روحی و روانی ساکنین بومی داده و بشر آن زمان از سلامتی جسم و روان بیشتری برخوردار بود. این مقاله از نظرهدف کاربردی، و از نظر شیوه جمع آوری اطلاعات توصیفی تحلیلی می باشد که پس از تحقیقات کتابخانه ای و مصاحبه با اساتید در امر معماری و طبابت به توضیحی اجمالی درباره طب و چهارگانه ها، به مزاج شنا سی مصالح و اقلیم ها می پردازد. پس از بررسی بیماری های ناشی از عدم رعایت اصل تعادل، راهکارهایی برای استفاده مناسب مصالح در چهار اقلیم بر پایه چهارگانه ها ارائه می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0309. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251879/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جاهد، نادره،1400،مزاج شناسی و تاثیر جنس مصالح ساختمانی رایج بر سلامتی انسان در اقلیم چهارگانه در ایران ازمنظر طب سنتی،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251879

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support