ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه مدلP.N.HRجهت مقایسه عدد بهره وری منابع انسانی درشرکتهای پیمانکاری

Year: 1400
COI: ICACU01_0355
Language: PersianView: 66
This Paper With 126 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 126 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

هدف اصلی این پژوهش، رسیدن به عدد بهره وری جهت مقایسه شرکتهای پیمانکاری دارای رتبه های همسان و هم رشته به عنوان یک شاخص در شرایط حداقل و حداکثر بهره وری منابع انسانی و تعیین اولویت بندی مهمترین عوامل موثر بر بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری بوده است. پس از بررسی های انجام گرفته یکصد عامل به عنوان عوامل اصلی موثر بر بهره وری تعیین گردیدند. با استفاده از پرسشنامه و توزیع آن میان جامعه آماری که متشکل از کارفرمایان، مشاورین و پیمانکاران ساخت و ساز شهری بودند، میزان تاثیر این عوامل مورد بررسی قرار گرفت. با استفاده از دو روش شاخص اهمیت نسبی و منطق فازی پاسخ ها تحلیل و مشخص گردیدند و مشخص شد نتایج حاصل از این دو روش دارای همبستگی بالایی است. در مرحله بعد عوامل به صورت پرسشنامه دوم در اختیار سه شرکت پیمانکاری با رتبه یک قرار گرفت و پس از تحلیل نتایج، مدل عددی بهره وری به نام P.N.HR ارائه گردید، که عدد بهره وری منابع انسانی در سه شرکت را مورد مقایسه قرار داد . با دستیابی به عدد بهره وری منابع انسانی ، برگرفته از چهار عامل اصلی و کلیدی هر شرکت پیمانکاری ، می توان نقش اصلی در موفقیت یا شکست پروژه ها در سایه مدیریت منابع انسانی را پیش بینی و امکان تکرار نتایج موفقیت آمیز با شکست پروژه های گذشته را برای الگو قراردادن مسیر پیش رو بررسی نمود . در نهایت پس از مشخص شدن عوامل مهم بهره وری منابع انسانی در پروژه های ساخت و ساز شهری راهکارها و پیشنهادهایی برای پیشرفت این صنعت در کشور، برای مسئولین مرتبط با این موضوع با تاکید بر عدد بهره وری به عنوان شاخص مناسبی برای مقایسه بهره وری منابع انسانی ارئه گردید. علاوه بر مدل عددی بهره وری از مهمترین نتایج دیگری که حاصل شد می توان به خروجی های روش فازی به عنوان مهمترین عوامل موثر در بهره وری نیروی انسانی در پروژه های عمرانی اشاره نمود که بعنوان نمونه پنج عامل اول برتر از بین یکصد عامل انتخاب شده به روش فازی نزولی عبارتند از : ۱- روش اجرای کار نامناسب ۲- بیمه نمودن نیروها ۳- سرریزهای هزینه ای پروژه ۴- مشخص بودن نقش ( عنوان شغلی ) برای افراد مسئول در پروژه های عمرانی ۵- نحوه برخورد عوامل پیمانکار و کارفرما در این پژوهش سه شرکت پیمانکاری هم رتبه را جهت مقایسه عدد بهره وری مورد آزمون قرار داد که دارای تعداد سالهای مختلف سابقه و تجربه کاری بودند و نتیجه ای با اهمیت که از این پژوهش بدست آمد نشان داد که عدد بهره وری ارتباطی به سابقه کاری شرکت نداشته و هر شرکتی که عوامل موثر بر بهره وری منابع انسانی را دقیق تر و بیشتر رعایت کرده و مورد توجه قرار داده است دارای عدد بهره وری بالاتری نسبت به سایر شرکتهای رقیب بوده است.

Keywords:

عدد بهره وری , تیم پروژه , روش فازی , پیکره دانش مدیریت پروژه PMBOK

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0355. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251924/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منیرعباسی، آرمین و تقوی زاد معاف، رضا،1400،ارائه مدلP.N.HRجهت مقایسه عدد بهره وری منابع انسانی درشرکتهای پیمانکاری،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251924

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support