ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مقاومت مکانیکی بنتونیت با استفاده از پودر لاستیک در بتن پلاستیک

بررسی مقاومت مکانیکی بنتونیت با استفاده از پودر لاستیک در بتن پلاستیک
Year: 1400
COI: ICACU01_0375
Language: PersianView: 122
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا رنجبرزاده - کارشناسی ارشد مهندسی عمران، دانشگاه غیاثالدین جمشید کاشانی، آبیک، قزوین، ایران

Abstract:

بتن پلاستیک به دلیل داشتن مقاومت بالا، خواص شکل پذیری مناسب و در عین حال نفوذپذیری کم مادهای مناسب جهت ساخت دیواره های آببند میباشد. با توجه به استفاده روز افزون از این بتن در سدها و دیوارهای آببند تحقیق پیرامون رفع نواقص و پیشبرد نقاط قوت و تواناییش ضرورتی آشکار است. همچنین باید به این نکته توجه داشت که بیشتر حجم بتن پلاستیک را سنگدانه ها تشکیل میدهند و با توجه به استفاده بیرویه از شن و ماسه رود خانه ها لطمات جبران ناپذیری بر محیط زیست وارد میشود از این رو باید جهت کاهش اثرات مخرب زیست محیطی و حفظ منابع سنگی به سمت استفاده از سنگدانه های مصنوعی در بتن حرکت کنیم. این نکته مد نظر قرار گرفت که با استفاده از پودر لاستیک در بتن به جهت جایگزینی درصدی از سنگدانه ها میتواند با توجه به حجم گسترده استفاده از بتن مقدار مصرف سنگدانه های طبیعی را کاسته و آسیبهای ناشی از توسعه بر محیط زیست را کاهش دهد. هدف از این پژوهش در ابتدا به دست آوردن مقدار بهینه بنتونیت در طرح اختلاط بتن پلاستیک و سپس به وسیله طرح اختلاط بهینه به دست آوردن درصد مجاز جایگزینی پودر لاستیک ضایعاتی با ماسه با حفظ خاصیت مکانیکی مناسب میباشد. در ادامه بررسی میزان تغییرات در خواص مکانیکی بتن پلاستیک حاوی لاستیک ضایعاتی به ازای درصدهای مختلف این ضایعات که جایگزین وزنی ماسه می شود مد نظر میباشد. برای این منظور در طرحهای اختلاط این پژوهش از پودر لاستیک ضایعاتی در اندازه کوچکتر از ۱ میلی متر و جایگزینی درصدهای وزنی %۳، %۷ و %۱۰ به جای ریزدانه با مقادیر مختلف بنتونیت و نسبت آب به سیمان %۸ به مقایسه خصوصیت مکانیکی آن با بتن پلاستیک معمولی پرداخته میشود. برای بررسی خصوصیات بتن پلاستیک آزمایشهای مقاومت فشاری، کششی، خمشی، مدول الاستیسیته، جذب آب، انقباض، التراسونیک و عکسبرداری با میکروسکوپ الکترونی انجام شده است. نتایج نشان دهنده این نکته است که با افزایش میزان پودر لاستیک شاهد کاهش میزان مقاومت فشاری، خمشی، کششی و مدول الاستیسیته بتن پلاستیک می باشیم. اما میتوان با افزایش مقدار بنتونیت در بتن پلاستک تا حدی این تاثیر منفی را کنترل کرد و بتنی با خصوصیات مشابه با بتن پلاستیک اولیه و حاوی پودر لاستیک ضایعاتی ساخت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0375. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251943/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رنجبرزاده، حمیدرضا،1400،بررسی مقاومت مکانیکی بنتونیت با استفاده از پودر لاستیک در بتن پلاستیک،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251943

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 335
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support