ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه موردی زهکش سد آیدوغموش با استفاده از نرم افزار ( Geo studio)

Year: 1400
COI: ICACU01_0379
Language: PersianView: 62
This Paper With 30 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 30 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میلاد روزی خواه - کارشناسی ارشد مهندسی ژئوتکنیک ،دانشگاه آزاد واحد آذرشهر،

Abstract:

سد خاکی بزرگترین سازه ای است که در آن مصالح طبیعی با رفتار غیر خطی به کار می رود و این رفتار از دو جهت پی و بدنه سد حائز اهمیت می باشد. زمین یا پی سد با توجه به مقدار و وضعیت بارگذاری روی آن باید در تمام مراحل، بارگذاری ها را تحمل کند و از نظر هیدرولیکی نیز مقدار آب رد شده از پی و بدنه باید در حد مجاز باشد. در این بین بررسی جریان تراوشی از بدنه و پی سد خاکی به منظور آگاهی از فشار آب حفره ای، تلفات آب مخزن و امکان شسته شدن ذرات ریزدانه هسته ضروری به نظر می رسد. در این تحقیق به بررسی جریان تراوشی از پی و بدنه سد و اثر زهکش ها در جلوگیری از شسته شدن مصالح سد خاکی و زائل شدن فشار آب حفره ای و به طبع آن بهبود پایداری سد آیدوغموش اقدام شده است. با مدل سازی عددی و با استفاده از نرم افزار SEEP/W که از زیر مجموعه نرم افزار GeoStudio می باشد، جریان نشتی تحلیل و نتایج با استفاده ازدادههای ابزار دقیق به کار رفته در سد مقایسه گردیده اند. نتایج بیانگر عملکرد مناسب سد آیدوغموش در مقابل جریان های تراوشی از پی و بدنه سد می باشد. بررسی وضعیت تراوش و زهکشی داخل هسته نشان می دهد پیشرفت سطح آزاد آب در هسته رسی و همچنین افت گرادیان در ناحیه پایین دست به دلیل وجود زهکش های قائم و افقی در حد مطلوب و طبیعی بوده و با مقایسه دبی خروجی از پی و پاشنه ی سد برای زهکش سد عملکرد مناسبی مشاهده گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0379. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1251947/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روزی خواه، میلاد،1400،مطالعه موردی زهکش سد آیدوغموش با استفاده از نرم افزار ( Geo studio)،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1251947

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 216
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support