ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی مصالح ساختمانی در معماری پایدار به منظور کاهش اثرات زیست محیطی و جایگزینی بتن خاکستری با بتن سبز(نمونه موردی پروژه تجاری و اداری هدایت مشهد)

Year: 1400
COI: ICACU01_0521
Language: PersianView: 292
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عبدالرضا کلالی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه معماری، موسسه آموزش عالی سلمان مشهد، ایران
محسن خضرینی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه معماری، موسسه آموزش عالی سلمان مشهد، ایران
ایمان میرشجاعیان حسینی - عضو هیات علمی، گروه معماری، موسسه آموزش عالی وحدت ، تربت جام، ایران

Abstract:

در سال های اخیر با رشد صنعت ساختمان شاهد رشد فزاینده استفاده از بتن هستیم با توجه به اینکه ۸ تا ۱۰ درصد کل انتشار گاز co۲ در جهان از بتن مصرفی در جهان تولید می شود، ضرورت نگاه متمایز به این محصول و جایگزینی آن با مصالح سبز و قابل بازگشت به طبیعت همچون بتن سبز از اهمیت ویژه ای برخوردار می گردد . در این مقاله اثرات مخرب زیست محیطی و تولید گاز co۲ بتن با سیمان خاکستری را که ۹۳ درصد بیشتر از بتن تولید شده با سیمان سبز است، را بررسی و سپس با مقایسه تطبیقی و آنالیز بتن مصرفی جهت ساخت ساختمان نمونه موردی مجتمع تجاری – اداری هدایت مشهد موضوع را از جنبه های آلاینده های گازهای گلخانه ای با نگاه متفاوت و آماری از منظر کمی و اقتصادی مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد . نتایج نهایی، حاکی ازآن است در صورتی که این ساختمان در بتن مصرفی خود سیمان سبز را جایگزین می نمود به چه میزان می توانست از آلودگی هوا با گازهای سمی جلوگیری نماید. اگرچه هزینه تمام شده پروژه از بعد اقتصادی کمی افزایش می یابد ولی با در نظرگرفتن هزینه های پنهان ناشی از آسیب های اقلیمی بر اساس استانداردهای موسسه IPCC این اختلاف هزینه، قابل چشم پوشی و بعضا با در نظرگرفتن کاهش تبعات اجتماعی و درمانی و بهداشتی موضوع مقرون به صرفه نیز خواهد بود .این پژوهش به عنوان یک راهکار مبتنی برنتایج بدست آمده (صرفا در یک ساختمان ، با متراژ محدود ) بیان می نماید با عنایت به اینکه بخش قابل توجهی از سازه های در دست احداث به بخش دولتی و نیمه دولتی یا سازمانها مرتبط هستند در صورت استفاده از سیمان سبز به میزان قابل توجهی می تواند از معضلات ناشی از آلودگی هوا در کلان شهرها بکاهد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0521. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252086/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کلالی، عبدالرضا و خضرینی، محسن و میرشجاعیان حسینی، ایمان،1400،بررسی تطبیقی مصالح ساختمانی در معماری پایدار به منظور کاهش اثرات زیست محیطی و جایگزینی بتن خاکستری با بتن سبز(نمونه موردی پروژه تجاری و اداری هدایت مشهد)،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252086

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 83
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support