ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازیابی ریشه های بازآفرینی شهری در اندیشه متفکرین شهرسازی

Year: 1400
COI: ICACU01_0543
Language: PersianView: 163
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی یوسفوند - پژوهشگر دکتری تخصصی شهرسازی، گروه شهرسازی، دانشکده فنی مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی، کرمانشاه، ایران
ناجی پژمان ضیایی - استادیار،گروه معماری، واحد اسلام آباد غرب، دانشگاه آزاد اسلامی، اسلام آباد غرب، ایران

Abstract:

از اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۸۰ میلادی، "بازآفرینی شهری" به عنوان یکی از سیاست ها اصلی دولت های اروپای غربی و آمریکای شمالی در مواجه ه با مسایل و مشکلات مناطق نابسامان و ناکارآمد شهری مورد توجه قرار گرفته است و واژه باز آفرینی شهری از این دوره در ادبیات توسعه شهری متداول شده است .رویکردهای مرمت و بهسازی شهری سیر تحول و تکامل خود از بازسازی، باززنده سازی، نوسازی و توسعه مجدد به بازآفرینی و نوزایی شهری تکامل یافته و در این مسیر، گذاری را از حوزه ی توجه به کالبد به عرصه تاکید بر ملاحضات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، هنری تجربه کرده اند.در این پژوهش، با استفاده از روش توصیفی-تحلیلی در بستر تاریخی، فرضیه ذیل مورد بررسی قرار میگیرد:-مرمت و بهسازی شهری دوره هایی از تحول و تکامل را پشت سر نهاده و امروز به مرتبه ای از حضور خود رسیده که "باز آفرینی شهری" نام نهاده می شود .هدف از مقاله تبیین خط سیری که بهسازی و نوسازی را به بازآفرینی پیوند می زند و آن را به رویکرد مداخله ای همه جانبه گر و در عین حال معاصر شونده تبدیل می نماید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0543. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252108/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفوند، مهدی و پژمان ضیایی، ناجی،1400،بازیابی ریشه های بازآفرینی شهری در اندیشه متفکرین شهرسازی،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252108

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,513
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support