ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش بافت تاریخی در ارتقاء گردشگری با رویکرد توسعه پایدار نمونه موردی: شهرهای آران و بیدگل

Year: 1400
COI: ICACU01_0615
Language: PersianView: 66
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحامد سعیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری واحد نور، دانشگاه آزاد اسلامی، نور، ایران،

Abstract:

بررسی گردشگری با توجه به انگیزه های مختلف آن نیاز به مطالعات دقیق دارد؛ زیرا نتایجی که از این مطالعات به دست می آید در برنامه ریزی درحوزه گردشگری بسیار موثر است و موجب شناخت بیشتر منابع گردشگری برای دست یابی به توسعه پایدارمی شود. شهر آران و بیدگل به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز گردشگری ایران هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. هدف اصلی این پژوهش نقش بافت تاریخی در ارتقاء گردشگری با رویکرد توسعه پایدار شهرهای آران و بیدگل می باشد که جهت نیل به این هدف؛ میزان گردشگری تاریخی و پایداری سطح گردشگری در این شهر مبتنی بر مولفه های اثرگذار بر میزان گردشگری تاریخی توسط ۳۸۳ نفر از شهروندان و گردشگران در هریک از نمونه های منتخب مورد تحلیل و بررسی قرار میگیرند، پس از جمع آوری دادهها توسط پرسشنامه، بر اساس آزمونهای آماری رگرسیون، پیرسون، فریدمن، مولفه های مستخرج در رابطه با موضوع پژوهش در شهر آران و بیدگل و نیز ارتباط این مولفه ها با یکدیگر شناخته میشوند، میانگین رتبه هر یک از مولفه ها نیز براین مبنا مشخص میگردند.نتایج نشان میدهد که بصورت کلی پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری، ابعاد اقتصادی، ابعاد و مشخصه های تاریخی، ابعاد کالبدی، ابعاد اجتماعی و ابعاد ادراکی- معنایی مهمترین ابعاد اثرگذار بر توسعه گردشگری تاریخی پایدار در شهر آران و بیدگل هستند و در این بین بعداجتماعی و کالبدی مهمترین معیار اثرگذار بر توسعه گردشگری پایدار بوده است. همچنین در این شهر سطح زیرساخت های موجود در زمینه گردشگری در شهر میانگین رتبه پایینی را به خود اختصاص داده است که این امر ضرورت توجه به پتانسیل های گردشگری این شهر و استفاده از فرصت های آن را نشان می دهد.سپس ارتباط بین ابعاد اصلی اثرگذار با یکدیگر در قالب آزمون پیرسون سنجیده شد که یافته ها نشانگر ارتباط معنادار بین هریک از ابعاد با یکدیگر می باشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0615. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252179/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سعیدی، امیرحامد،1400،نقش بافت تاریخی در ارتقاء گردشگری با رویکرد توسعه پایدار نمونه موردی: شهرهای آران و بیدگل،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252179

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,213
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support