ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی سد خاکی زنوز با استفاده از نرم افزار GeoStudio و بررسی پایداری آن

Year: 1400
COI: ICACU01_0743
Language: PersianView: 122
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی قهرمان زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران
علیرضا علیزاده مجدی - استادیار دانشکده مهندسی عمران، واحد تبریز، دانشگاه آزاد اسلامی، تبریز، ایران
علی ابراهیم زاده - مدیر عامل مهندسین مشاور ساونقش شهرآرا، تبریز، ایران،

Abstract:

با توجه به صرف هزینه های گسترده در احداث و بهره برداری از سدهای خاکی، این سازه ها از اهمیت بسزایی برخوردار میباشند. سد خاکی زنوز در فاصله ۴ کیلومتری شرق شهر زنوز و به منظور تامین آب موردنیاز کشاورزی احداث شده که منطقه مورد مطالعه می باشد. در این مقاله ضمن مدلسازی سد خاکی زنوز در نرم افزار GeoStudio میزان تراوش آب از این سد نیز مورد بررسی قرار گرفته است. ابتدا به بررسی تحلیل تراوش در مدل SEEP/W پرداخته شده است. با استفاده از تحلیل تراوش، خط فریاتیک تعیین و نیز کانتورها و گراف های مربوط به هد کل و فشار آب حفرهای ترسیم شده است. در ادامه به بررسی نتایج حاصل از تحلیل لرزه ای در مدل QUAKE/W پرداخته شده و در این راستا کانتورها و گرافهای حاصل از نرم افزار برای پارامترهای شتاب، سرعت، جابجایی، تنش کل، تنش موثر، تنش برشی و کرنش در دو راستای X و Y استخراج شدهاند. در نهایت به تحلیل پایداری در مدل SLOPE/W پرداخته شده است. در نهایت ضریب اطمینان این سد در تحلیل استاتیکی، شبه استاتیکی و نیومارک محاسبه گردیده و با یکدیگر مقایسه شده است.

Keywords:

نرم افزار Geostudio , تحلیل تراوش , تحلیل لرزه ای , تحلیل پایداری استاتیکی و دینامیکی , سد زنوز

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0743. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252307/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قهرمان زاده، هادی و علیزاده مجدی، علیرضا و ابراهیم زاده، علی،1400،مدلسازی سد خاکی زنوز با استفاده از نرم افزار GeoStudio و بررسی پایداری آن،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252307

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,139
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support