Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست: تجربه کره جنوبی

کنفرانس ملی معماری، عمران، شهرسازی و افق های هنر اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب
Year: 1400
COI: ICACU01_0961
Language: PersianView: 193
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لیلا علیلو - دانشجو کارشناسی ارشد طراحی شهری، دانشکده شهرسازی، پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران، تهران، ایران
پارسا ارباب - استادیار دانشکده شهرسازی، پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران، تهران، ایران

Abstract:

آنچه امروز بیش از پیش در فضاهای شهری ما رخ می نماید عدم هماهنگی آثار هنری عمومی با ارزش های موجود در جامعه ایرانی- اسلامی است. که این موضوع شاید ناشی از عدم شناخت درست دست اندرکاران امر نسبت به عوامل سازنده ی هویت در جامعه اسلامی و ایرانی است. گرچه رشد چشمگیر جمعیت، شهرنشینی فزاینده و تغییرات سبک زندگی به ویژه در چند دهه اخیر، مخاطرات و نگرانی های جدی در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی را در پی داشته است. ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست بخشی از حلقه های واسط در مسیر پاسخ به این مخاطرات و نگرانی ها و با هدف حرکت به سمت پایداری، توسعه پایدار و در تعبیر دقیق تر، پایداری توسعه شهری و توسعه شهری پایدار به عنوان الگوی غالب سکونت در سطح جهان است. کشور کره جنوبی که در بازه زمانی ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۰ تجربه گر رشد و توسعه با ضرب آهنگی بالا بوده است، اهتمام خود را در توجه به ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست از ۱۹۷۷ آغاز نموده است. آنچه در تجربه کره جنوبی در ارتباط با ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست، قابل توجه است، اهتمامی تدریجی اما مداوم با هدف ارتقاء کارایی و کارآمدی است که در قالب دوره های مختلف آشناسازی، تغییرات، پیاده سازی و بهبود مورد توجه قرار گرفته است. از این رو، مقاله حاضر، تجربه این کشور در زمینه ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست را در قالب پیشینه، الزامات قانونی، روند اجرایی و همینطور ویژگی های شاخص، مورد بررسی و مداقه قرار می دهد. این تجربه در زمینه ای که خود متحمل توسعه و رشدی فزاینده بوده و با هدف هماهنگی بیشتر آن با ملاحظات زیست محیطی و همینطور ابعاد اجتماعی حاصل شده است، می تواند برای سایر زمینه ها، از جمله کشور ایران، راهگشا و مفید واقع شود. در این میان، بررسی و تحلیل نمونه های عینی و مصداقی از پروژه های توسعه با ماهیت های متفاوت، تکمیل کننده این مسیر خواهد بود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0961. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252520/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علیلو، لیلا و ارباب، پارسا،1400،ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست: تجربه کره جنوبی،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252520

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 76,532
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support