ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگوی تلفیقی SWOT-QSPM و کاربرد آن در تعیین استراتژی بهینه مربوط به واحدهای امور حقوقی و امور املاک و مستغلات مناطق یازده گانه شهرداری کلانشهر فرهنگی و مذهبی شیراز

Year: 1400
COI: ICACU01_0991
Language: PersianView: 83
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رامین طالبی - کارشناس ارشد علوم سیاسی رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
محبوبه رضایی - کارشناس ارشد مدیریت آموزشی مسئول امور بانوان شهرداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
صادق زندیه - کارشناس ارشد مدیریت اجرایی مسئول امور اداری و توسعه سرمایه انسانی سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز

Abstract:

از دیرباز تاکنون مناطق و سازمان های شهرداری شیراز همواره از حیث بهره گیری از روشهای علمی به منظور تصمیم گیری درخصوص موارد مربوط به بقاء، ادغام و یا حذف واحدهای مختلف در ساختار سازمانی دچار محدودیت بوده اند، در مقاله حاضر، نتایج پژوهش انجام شده در پاسخ به سوال شورای شهرداران کلانشهر فرهنگی و مذهبی شیراز درخصوص ادغام واحدهای امور حقوقی و امور املاک و مستغلات مناطق یازده گانه شهرداری شیراز در یکدیگر یا ابقاء آنها به شکل موجود مطرح شده است. هدف اصلی این مقاله مطالعه چهار استراتژی کلیدی ابقاء یا ادغام کامل واحدهای مذکور و ابقاء یا ادغام محدود آنها در یکدیگر بوده و همچنین در پی نحوه انتخاب استراتژی بهینه از میان استراتژی های ممکن با استفاده از الگوی ماتریس برنامه ریزی استراتژیک کمیQSPM و از طرفی ارائه رویکردی علمی مبنی بر تصمیم گیری استراتژیک و انتخاب بهترین استراتژی از بین استراتژی های احصاء شده است. به این منظور در ابتدا جهت بررسی موضوع، با روش خلاق طوفان فکری خبرگان این پژوهش و مصاحبه با کارکنان واحدهای مذکور به عنوان ابزار گردآوری داده ها، عوامل درونی و بیرونی را به همراه استراتژی های مرتبط اولویت دار، در چهار وضعیت توسعه، تنوع، تدافعی و تغییر جهت که مبتنی بر دو رویکرد کلان ابقاء یا ادغام است، به روش تحلیلSWOT احصاء نموده و بعد از آن استراتژی جذاب به وسیله ماتریس برنامه ریزی استراتژیک کمی QSPM شناسایی گردیده است. نتایج پژوهش مبین ضعف واحدهای مذکور از نقطه نظر عوامل استراتژیک درونی، در زمینه ادغام کامل بوده و همچنین در این خصوص از حیث عوامل خارجی، ناگریز از مواجهه با تهدیدها میباشد. در نهایت با استفاده از الگویQSPM به انتخاب استراتژی بهینه از طریق اندازه گیری میزان مطلوبیت پرداخته شده که طی آن استراتژی ادغام محدود، به معنای حفظ و ابقاء ادارات کل حقوقی و املاک و مستغلات در ساختار کلان شهرداری شیراز ضمن ادغام واحدهای امور حقوقی و امور املاک و مستغلات در یکدیگر در برخی از مناطق یازده گانه شهرداری، با توجه به نوع وحجم فعالیتهای آنها، در رقابت با سایر استراتژی های احصاء شده )ادغام کامل، ابقاء محدود و ابقاء کامل( انتخاب و توصیه گردیده است.

Keywords:

تصمیم گیری استراتژیک , عوامل استراتژیک , ماتریس برنامه ریزی استراتژیک کمی ( QSPM ) , ماتریس SWOT , ادغام و ابقاء

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0991. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252550/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالبی، رامین و رضایی، محبوبه و زندیه، صادق،1400،الگوی تلفیقی SWOT-QSPM و کاربرد آن در تعیین استراتژی بهینه مربوط به واحدهای امور حقوقی و امور املاک و مستغلات مناطق یازده گانه شهرداری کلانشهر فرهنگی و مذهبی شیراز،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252550

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,246
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support