ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چگونگی تاثیرپذیری معماری اسلامی از قرآن کریم

Year: 1400
COI: ICACU01_0992
Language: PersianView: 75
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رامین طالبی - کارشناس ارشد علوم سیاسی رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر
محبوبه رضایی - کارشناس ارشد مدیریت آموزشی مسئول امور بانوان شهرداری
صادق زندیه - کارشناس ارشد مدیریت اجرایی مسئول امور اداری و توسعه سرمایه انسانی سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر
حسین حسامی - کارشناس ارشد برق مدیر انشعابات و انرژی شهرداری شیراز

Abstract:

شریعت از طریق منابع خود، اصول ویژه ای را در حوزه های مختلف محیط فیزیکی به منظور حمایت از ارزش های اجتماعی اسلامی، تدوین نموده است. ارتباط معماری با دین اسلام نشانه اعتقاد به توحید، ایمان و عمل به آموزه ها و تعالیم دین اسلام است. هنر معماری اسلامی با تکیه بر اصل خدا محوری، هنری است که بر پایه آیین شکوهنمد اسلام و قرآن گام بر می دارد. میراث معماری اسلامی، ثروتی تمدنی به شمار می رود که با توجه به شرایط عصر و تحولات تمدنی، ویژگی های خاص خود را بر اساس نگاه و دید معنوی و دینی خود حفظ کرده است. در این مقاله نیز با روش توصیفی-تحلیلی و جمع آوری داده ها از کتابخانه و منابع اینترنتی به بررسی نقش قرآن کریم در شکل گیری معماری اسلامی اقدام نموده است. نتایج بیانگر آن بود که ارتباط معماری با دین اسلام نشانه اعتقاد به توحید، ایمان و عمل به آموزه ها و تعالیم دین اسلام است. اندیشه توحیدی مبنی بر اعتقاد به خدای واحد سبکی بود که در اکثر هنرهای اسلامی به عنوان موضوعی بکر به کار می رفت. قرآن و سنت حاوی فهرست منسجمی از منابعی است که می تواند مجموعه ای از اصول اساسی را به عنوان راهنما و چهارچوب برای طراحی و معماری مسکن در اختیار ما قرار می دهد. بنابراین معماری اسلامی برگرفته از زبان قرآن است و عمق و غنای تمدن اسلام را با بهره گیری از روح معنویت نشان میدهد. این امر به گونه ای است که اعتقاد به توحید و ایمان به تعالیم اسلام به عنوان اندیشه زیبایی شناسی دین اسلام در معماری اسلامی تجلی می یابد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICACU01_0992. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1252551/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالبی، رامین و رضایی، محبوبه و زندیه، صادق و حسامی، حسین،1400،چگونگی تاثیرپذیری معماری اسلامی از قرآن کریم،National Conference on Architecture, Civil Engineering, Urban Development and Horizons of Islamic Art in the Second Step Statement of the Revolution،Tabriz،https://civilica.com/doc/1252551

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support