ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معماری معناگرا درتحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی با تکیه بر فلسفهء حکمت متعالیه ملاصدرا

Year: 1398
COI: AICT03_185
Language: PersianView: 63
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مطهره فعالی - کارشناسی ارشد، مهندسی معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

Abstract:

با بررسی وضعیت کنونی جامعه ی امروز، می توان به این نتیجه رسید که یک رکن اصلی در بین انسان ها مفقود شده است و آن چیزی نیست جز آرامش درونی و با بررسی دقیق تر مشخص شد که این امر ناشی از فاصله گرفتن انسان ها از مبدا و ذات هستی یعنی "الله" است و البته نمود آن در معماری معاصر، کمبود فضایی است که در آن هر انسانی با هر عقیده و دیدگاهی در آن موقعیت مکانی حس وصل به یک نیروی برتر و صد البته حضور یک قدرت مطلق را داشته باشد . این پژوهش با بهره گیری از یک فلسفه ی غنی، کامل و البته متعادل که دیدگاه عارف حکیم ملاصدرای شیرازی است، دست به طراحی مجموعه ای زده است که انسان عصر حاضر علاوه بر بهره گیری از معماری اصولی و صحیح در دوره ی معاصر، گمشده ی خود را که همان آرامش قلبی و وصل با اصل خویش است، بیابد. روش تحقیق به صورت تحلیلی توصیفی است بدین شیوه که ارزش و میزان تاثیرگذاری متغیرهای غیرفیزیکی در شکل گیری معماری را اولا تبیین می کنیم، دوما تحلیل می کنیم، سوما دامنه ی اعتباری برای آن قائل می شویم و چهارما فراتر از سه مورد قبلی، میزان نوع تاثیرگذاری آنها بر عوامل فیزیکی که شکل دهنده ی هم هستند را بررسی می کنیم. جنبه های نظری این معماری به دلیل خاص بودن جهان بینی آن، حتی به نحوه ی شکل گیری جنبه های فیزیکی آن هم تاثیرگذار است. چرا که نگاه ما به یک پدیده ی فیزیکی مثلا نور، تحت تاثیر دیدگاه خاص، یک نگاه شخصی است و نه صرفا یک نگاه عمومی. اما امکان دارد با دیدگاه عمومی اشتراکاتی داشته باشد که لزوما اینگونه نیست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AICT03_185. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1255235/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فعالی، مطهره،1398،معماری معناگرا درتحقق سبک زندگی ایرانی اسلامی با تکیه بر فلسفهء حکمت متعالیه ملاصدرا،Third National Conference on Modern Academic Research in Art, Architecture and Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1255235

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 14,386
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support