ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان گرایش به سبک زندگی اسلامی و پیامدهای فردی-اجتماعی مرتبط با آن در میان فرهنگیان منطقه انگوران

Year: 1400
COI: CFTP07_361
Language: PersianView: 38
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکرم میرمحمدی - آموزگار منطقه انگوران دبستان شهید سلیمی

Abstract:

سبک زندگی با تمام زندگی و ابعاد آن مرتبط است،و شیوه ای است نسبتا ثابت که فرد اهداف خود را به آن طریق دنبال می کند،راهی است برای رسیدن به اهداف. این شیوه ها حاصل زندگی دوران کودکی فرد است،به سخن دیگر سبک زندگی بعد عینی و کمیت پذیر شخصیت افراد است. سبک زندگی اسلامی، از جهتی با دیگر سبک های زندگی متفاوت است . در جامعه شناسی،مدیریت، علوم پزشکی و روان شناسی بالینی و ، نیز بحث از سبک زندگی مطرح است.اما در این قلمروها فقط به رفتاری خاص می پردازند و با شناخت ها و عواطف، ارتباط مستقیم برقرار نمی کنند .اما سبک زندگی اسلامی، از آن جهت که اسلامی است، نمی تواند بی ارتباط با عواطف و شناخت ها باشد. سبک زندگی اسلامی، نمی تواتند بی توجه به نیت ها باشد .مانند نماز، که اگر اعتقاد به خداوند و معاد را پشتوانه خود نداشته باشد، رفتار اسلامی محسوب نمی شود.در این پژوهش به برخی پیامدهای سبک زندگی اسلامی توجه شده است و از برخی دیگر چشم پوشی شده است.توجه اصلی به متغیرهایی چون سبک زندگی اسلامی،سلامت اجتماعی،سلامت روان،مدیریت بدن،مصرف گرائی و میزان گرایش به الگوها و ارزشهای غربی می باشد.هدف این تحقیق عبارت است از بررسی رابطه بین سبک زندگی اسلامی و پیامدهای فردی- اجتماعی مرتبط با آن .روش به کار رفته در این پژوهش به صورت پیمایشی می باشد که در آن از ابزار پرسشنامه جهت جمع آوری اطلاعات استفاده شده است.و پرسشنامه با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی ساده در بین۳۰۰نفر از زنان و مردان ۲۰تا۵۰ سال شاغل در آموزش و پرورش منطقه انگوران توزیع گردیده است.و نتایج تحلیلی به دست آمده نشان میدهد رابطه معناداری بین وضعیت تاهل و جنسیت پاسخگویان با سبک زندگی اسلامی وجود دارد.اما بین سن پاسخگویان با سبک زندگی اسلامی هیچ رابطه معناداری مشاهده نگردید.و هم چنین بین سبک زندگی اسلامی با سلامت اجتماعی و سلامت روان رابطه مثبت و مستقیمی مشاهده گردید.و با متغیرهای مدیریت بدن،مصرف گرائی،غرب گرائی،رابطه منفی معکوسی مشاهده گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CFTP07_361. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1255592/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرمحمدی، اکرم،1400،بررسی میزان گرایش به سبک زندگی اسلامی و پیامدهای فردی-اجتماعی مرتبط با آن در میان فرهنگیان منطقه انگوران،National Conference on Professional Research in Psychology and Counseling with a Teacher Perspective،Minab،https://civilica.com/doc/1255592

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support