ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران سوریه؛ بررسی از منظر موازنه تهدید

Year: 1400
COI: PSTCONF06_033
Language: PersianView: 75
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر فعله گری - کارشناس ارشد روابط بین الملل دانشگاه تهران
احمد یوسف پور - دانشجوی دکتری روابط بین الملل دانشگاه خوارزمی

Abstract:

در اسفند ۱۳۹۰ برخی اعتراضات مردم نسبت مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در کشور سوریه شکل گرفت که البته این اعتراضات در مدتی کمتر از ۵ ماه، ابتدا با ایجاد ارتش آزاد سوریه و در ادامه در آذر ۱۳۹۱ با حضور گروهک های تکفیری و تروریستی که مورد حمایت و پشتیبانی کامل برخی دول خارجی بودند ، به یک جنگ نظامی با راهبرد تغییر حکومت و براندازی نظام سیاسی سوریه تبدیل گردید. ج.ا.ا در این میان با عنایت به درخواست دولت بشار اسد اقدام به کمک و حضور مستشاری نظامی نمود و در این راه جهت نیل به اهداف خود ضمن ایجاد یک اتحاد قوی، متحمل هزینه های مادی و بویژه معنوی از جمله شهادت تعدای از بهترین فرمانده هان و نیروهای خود گردید. با توجه به اهمیت مقوله جنگ در عرصه بین الملل و نیز ضرورت تبیین اتخاذ راهبرد مذکور در مطالعات روابط بین الملل، این تحقیق به دنبال پی بردن به چرایی در پیش گرفتن سیاست فوق از سوی ایران اسمت. داده های این تحقیق با مراجعه به منابع کتابخانه ای جمع آوری و با عاریهگرفتن دال مرکزی نظریه موازنه تهدید از طریق روش کیفی (تاریخی) مورد تجهیه و تحلیل قرار گرفتند. نتایج حاصل از این تحقیق ، نشان می دهد که ج.ا.ا در قبال بحران سوریه، رویکرد تهاجمی نداشته، بلکه با عنایت به اینکه امنیت و منافع ملی خود را مورد تهدید فوری می دید و در راستای موازنه تهدید و رویکرد تدافعی ، سیاست کمک و حضور مستشاری نظامی در سوریه را اتخاذ نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSTCONF06_033. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1256953/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فعله گری، امیر و یوسف پور، احمد،1400،سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در قبال بحران سوریه؛ بررسی از منظر موازنه تهدید،6th International Conference on Political Science, International Relations and Transformation،https://civilica.com/doc/1256953

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,256
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support