ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سطح انطباق فرایند جهانی شدن بر دموکراسی دیجیتال در پرتوی امنیت ملی

Year: 1400
COI: PSTCONF06_046
Language: PersianView: 97
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین سوری - دانشجوی دکتری تخصصی روابط بین الملل
علی عبدلی - دانشجوی دکتری تخصصی روابط بین الملل
مهدی قربانزاده - کارشناسی ارشد روابط بین الملل

Abstract:

فرایند جهانی شدن موضوعی بحث برانگیز و در عین حال مبهم است، در واقع فرایندی سودمند ولی اجتناب ناپذیر و غیرقابل برگشت است. جهانی شدن علاوه بر ابعاد چهارگانه آن اعم از فنی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با پدیده هایی شامل «افزایش جمعیت»، «انقلاب های بزرگ»، «جنگ های جهانی» و اقتصادی و فرهنگی با پدیده هایی شامل «توسعه تکنولوژی» به ظهور رسانه های دیجیتال و مجازی همراه شد؛ که دموکراسی مهم ترین ابزار سیاسی اجتماعی آن - است بطوریکه ثبات دموکراسی بر امنیت ملی نیز تاثیر گذار است. از این رو هدف از این پژوهش بررسی چگونگی تاثیر فرایند جهانی شدن بر روند دموکراسی و تعیین سطح انطباق آن با دموکراسی دیجیتال است که با بهره گیری از روش توصیفی تحلیلی و مطالعات کتابخانه ای یافته ها حاکی از آنست که تکنولوژی های ارتباطی و رسانه که مهم ترین ابزارهای فرهنگی و فنی جهانی شدن بشمار می آید نه تنها تاثیر بسزایی بر دموکراسی دارد بلکه نوعی از دموکراسی با عنوان دموکراسی دیجیتال برگرفته از آن است که سطح انطباق جهانی شدن و دموکراسی دیجیتال را می توان در آن جستجو کرد.

Keywords:

جهانی شدن , دموکراسی دیجیتال , جامعه اطلاعاتی و ارتباطی , رسانه , امنیت ملی

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSTCONF06_046. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1256966/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سوری، حسین و عبدلی، علی و قربانزاده، مهدی،1400،بررسی سطح انطباق فرایند جهانی شدن بر دموکراسی دیجیتال در پرتوی امنیت ملی،6th International Conference on Political Science, International Relations and Transformation،https://civilica.com/doc/1256966

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support